API Trends Folio 
23 mar 2017 14:00

Firma API – lider w dziedzinie kreacji i rozwoju atrakcyjnych wizualnie rozwiązań opakowaniowych dla największych światowych marek – wprowadza na polski rynek API Trends Folio. Polska premiera projektu odbędzie się na jej stoisku podczas targów Packaging Innovations w Warszawie.

06Projektem kieruje David Peters – creative development manager w firmie API. Trends Folio ma stanowić źródło inspiracji dla osób zajmujących się projektowaniem opakowań, pracowników agencji reklamowych oraz właścicieli marek. API Trends Folio ma jednak nie tylko inspirować, ale też wyznaczać trendy, jakie zdaniem firmy API będą dominować w branży opakowaniowej w latach 2017-2018.

Zaprojektowane, by stanowić swego rodzaju zestaw roboczy dla projektantów i osób zajmujących się kreacją, Trends Folio będzie aktualizowane w ciągu roku i wzbogacane o trendy rynkowe oraz nowe zastosowania wprowadzanych na rynek folii i laminatów. Uwzględnia ono w bardzo szczegółowy sposób cztery główne trendy, m.in. zastosowanie technologii cyfrowych i konwencjonalnych (w części Digital) oraz kwestie związane z wizualną oceną detali zawartych w projektach i związanej z tym swoistej „bliskości” użytkownika (w części Pause). Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno nowi, jak i obecni klienci oraz właściciele marek.

Mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska: Zachęceni ubiegłoroczną, udaną obecnością na targach Packaging Innovations postanowiliśmy wziąć w nich udział w roli wystawcy także w tym roku. Mamy wiele do pokazania i przekazania naszym obecnym i potencjalnym klientom (...). Mamy nadzieję, że API Trends Folio – projekt dedykowany najnowszym rozwiązaniom i trendom w branży opakowań – spotka się z zainteresowaniem zwiedzających. Projekt ten bazuje na ponad 20-letnim doświadczeniu Davida Petersa, który zdobywał je pracując w firmach działających w sektorach opakowań luksusowych, nie tylko w zakresie projektowania czy brandingu, ale także produkcji. Dzięki temu wnosi on do projektów takich jak API Trends Folio unikalną wiedzę i niestandardowe spojrzenie na rzeczywistość, które wraz z najnowszymi technologiami dają znakomite połączenie.

Firma API zaprasza wszystkich gości targowych do odwiedzenia jej stoiska i do umawiania na nim indywidualnych spotkań w celu zapoznania się z najnowszymi trendami i uzyskania własnego, osobistego egzemplarza. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy API Folie Polska