Pierwszy w Europie system inkjet z głowicami Stream Printhead
28 maj 2009 09:47

Kodak poinformował, że w firmie meiller direct, bedącej jednym z największych europejskich dostawców usług marketingu bezpośredniego, prowadzone są pierwsze na naszym kontynencie testy beta systemu wyposażonego w głowice drukujące typu Stream Printhead. Stream Printhead to stworzone przez firmę Kodak rozwiązanie w zakresie monochromatycznego druku typu continuous inkjet, pozwalające na współpracę w trybie inline systemu druku cyfrowego i wysoko wydajnych urządzeń zwojowych, np. maszyn offsetowych czy sprzętu do dalszej obróbki. Należąca do Austrian Post firma meiller direct zatrudnia 1200 pracowników w siedmiu różnych lokalizacjach, planując i realizując kompleksowe usługi typu B2B i B2C przy wykorzystaniu wszelkich możliwych kanałów komunikacji. Ostatnio w jej siedzibie w niemieckim Schwandorf odbyły się Dni Otwarte, podczas których prezentowane było testowane tu rozwiązanie oparte na czterech głowicach Stream Printhead firmy Kodak. Będąc użytkownikiem licznych maszyn Kodak Versamark, firma meiller direct codziennie drukuje przy ich wykorzystaniu kilka milionów stron składających się na materiały do marketingu bezpośredniego, katalogi i inne druki personalizowane. Oferowana przez głowice Stream Printhead wyższa rozdzielczość i prędkość oraz szersza gama podłoży znajdująca tu zastosowanie umożliwią firmie meiller direct wyjście naprzeciw specyficznym i coraz większym oczekiwaniom klientów.
Od produkowanych u nas materiałów oczekujemy najwyższej jakości, a korzyści oferowane przez rozwiązanie Stream Printhead firmy Kodak są ogromne: o wiele ostrzejsze fonty, lepsze odwzorowanie detali i lepsza interpretacja poziomów szarości – wymienia Achim Groth, menedżer ds. produkcji w dziale introligatorskim meiller direct. – Co więcej, pierwsze rezultaty przeprowadzonych przez nas testów z wykorzystaniem powlekanych papierów błyszczących wywarły na nas równie duże wrażenie. 
Stream Printhead to produkt będący owocem ponad 40-letnich doświadczeń firmy Kodak w zakresie technologii continuous inkjet oraz naszej unikalnej wiedzy w dziedzinie obrazowania – mówi Kevin Joyce, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w zakresie systemów druku cyfrowego firmy Kodak. – Technologia Stream Printhead otwiera zupełnie nowe możliwości biznesowe przed firmami świadczącymi kompleksowe usługi poligraficzne, przede wszystkim za sprawą wysoko wydajnego druku z wykorzystaniem personalizacji, oferującego jakość porównywalną z offsetem. Łącząc siłę personalizacji z niezawodnością, wydajnością, niskim poziomem kosztów oraz wysoką jakością offsetu, nasze rozwiązanie pomoże dostawcom usług poligraficznych stać się jeszcze bardziej wartościowymi partnerami dla ich klientów w zakresie oferowanych działań marketingowych. 
 Koszty operacyjne i materiałowe związane z drukiem laserowym są niezwykle wysokie – dodaje Groth. – Technologia Stream Printhead firmy Kodak zapewnia jakość tak znakomitą jak systemy laserowe, ale przy o wiele wyższej prędkości i niższych kosztach. 
Rozwiązanie Kodak Stream Printhead pozwala na bezproblemową integrację systemu druku cyfrowego ze zwojową maszyną offsetową, jak również z licznymi urządzeniami do obróbki końcowej. Dzięki temu na zadrukowanym w technologii offsetowej podłożu możliwe jest nanoszenie personalizowanych danych z prędkością 305 m/min i rozdzielczością 600 dpi. Stream Printhead pozwala na drukowanie zmiennych danych inline, co stanowi bardzo dużą oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu z tradycyjnym, dwuetapowym procesem produkcyjnym. Rozwiązanie oparte na technologii Stream Printhead pozwala na druk na wstędze o szerokości 10,56 cm przy wykorzystaniu pigmentowych atramentów, które zapewniają realizację wydruków odpornych na blaknięcie, zadrapania i wilgoć. 
 Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak