Nowa wersja systemu CtP Kodak Trendsetter
29 sty 2010 10:37

Bazując na sprawdzonej technologii o 12-letnim stażu, nowe naświetlarki z rodziny Trendsetter oferują następujące dodatkowe funkcje: udoskonalone rozwiązania sprzętowe i programowe wydłużające cykl życia produktu; wyższą niezawodność i bezawaryjność gwarantującą krótsze czasy przestoju; kompaktowe gabaryty. 
Wszystkie nowe urządzenia z rodziny Trendsetter wyposażono też w termiczne głowice naświetlające Kodak SquareSpot, oferujące funkcje autofokusa i kompensacji termicznej oraz zapewniające kompatybilność pomiędzy poszczególnymi modelami. W przypadku modelu Quantum standardowa głowica naświetlająca została dodatkowo wyposażona w raster AM o liniaturze 250 lub 450 lpi oraz 10-mikronowy raster Kodak Staccato. Przy wybranych konfiguracjach i prędkościach, głowica oferuje o 25 proc. wyższą moc niż jej wcześniejsza wersja, umożliwiając szybsze naświetlanie płyt bezprocesowych.
Wprowadzone poprawki w urządzeniach mają też zapewnić, że klienci będą poświęcać mniej czasu na powtórne wykonywanie płyt i dopasowywanie zmiennych parametrów procesu naświetlania.
Ostatnio w amerykańskiej firmie Mainline Printing w Topeka (Kansas) rozpoczęła pracę nowa wersja naświetlarki Kodak Trendsetter 800. Mówi Van Reichert, szef działu prepress: Nowe urządzenie bez żadnych problemów zostało zintegrowane z istniejącym środowiskiem produkcyjnym, a jego wyższa prędkość rzeczywiście pozwoliła na zwiększenie naszej wydajności. Jesteśmy wieloletnim użytkownikiem rozwiązań firmy Kodak i mamy z nią bardzo bliskie relacje, dlatego ostatnia inwestycja w jej system CtP była dla nas naturalnym krokiem.
Mainline Printing oferuje bardzo szerokie spektrum usług poligraficznych: od standardowego druku akcydensowego i etykietowego aż po zastosowania holograficzne, obsługując klientów wymagających najwyższej jakości produktów. 
Udoskonalenia, o których wcześniej była mowa, obejmują modele: Kodak Trendsetter 400, Kodak Trendsetter 800, Kodak Trendsetter NX i Kodak Trendsetter News. W przypadku naświetlarek Trendsetter 800 i Trendsetter News pojawiła się nowa opcja Auto Unload pozwalająca na automatyczne przekazywanie płyt do wywoływarki. Co więcej, model w wersji półautomatycznej w nowej wersji zajmuje o ok. 20 proc. mniej powierzchni niż jego poprzednik, zaś model z automatycznym przekazywaniem płyt – nawet o 30 proc.
Firma Kodak zapewnia jednocześnie pełne wsparcie dla wszystkich dotychczas zainstalowanych urządzeń z tej serii. Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak