Popyt na maszyny introligatorskie
29 sty 2010 10:59

Grafmasz dokonał ostatnio kolejnej instalacji linii broszurującej szwedzkiego producenta Plockmatic. Tym razem na zakup urządzenia zdecydowała się drukarnia Marlex ze Stalowej Woli.
Firma Plockmatic, której oficjalnym dystrybutorem na rynku polskim jest Grafmasz, ma w ofercie linie broszurujące oparte na zbieraczkach ciernych i podciśnieniowych. Drukarnia Marlex wybrała w pełni wyposażony System 1000S z dwiema wieżami podciśnieniowymi. W jego skład wchodzą: podciśnieniowa zbieraczka VF 1008, agregat szyjąco-złamujący BM 2000S, trymer FTR 2000 oraz prasa do grzbietów SQF 2000. Urządzenia przystosowane są do papieru o gramaturze 50-240 g/m2.
Elementem wyróżniającym system jest podciśnieniowa wieża VF 1008, łącząca funkcje podajnika posortowanych wcześniej zestawów (3 sekcje podające) oraz tradycyjnego zbierania kaskadowego. Dzięki temu rozwiązaniu umożliwia mieszanie wydruków offsetowych i cyfrowych. System może się składać maksymalnie z 3 połączonych ze sobą wież. Moduł zszywający BM 2000 pozwala uzyskać broszury liczące nawet do 100 stron i osiąga wydajność do 3000 broszur na godzinę. Czytelny i prosty w obsłudze wyświetlacz umożliwia zapamiętanie 10 najczęstszych prac, programowanie wszystkich modułów z jednego panelu oraz korektę pozycji zszywania i złamywania z panelu. Obcinarka czołowa FTR 2000 i prasa do grzbietów SQF 2000 z 4-stopniową siłą docisku nadają broszurom profesjonalny i estetyczny wygląd. W styczniu Grafmasz zainstalował dwie kolejne krajarki własnej produkcji. W firmie Introligatornia Paweł Kujbida ze Zbąszynia zainstalowano programowalną gilotynę G73. Firma zajmuje się produkcją książek w oprawie twardej, oprawą prac dyplomowych, renowacją książek oraz produkcją teczek ofertowych. Natomiast w firmie Maxim z Wolkowa zamontowano gilotynę G53 MB PRO wyposażoną w programator i fotokomórki. Firma Maxim specjalizuje się w ceramice reklamowej. Z kolei bigówka automatyczna listwowa KAS Auto 50 została zainstalowana w Bielsku-Białej w drukarni Dimograf.  Drukarnia należy do największych w regionie i specjalizuje się w produkcji książek i kalendarzy, a także wydawnictw reklamowych. Obecnie oferuje druk do formatu  B1 i posiada nowoczesną introligatornię. Zakupione urządzenie angielskiej firmy KAS Paper Systems zapewnia wydajność do 7000 ark./h oraz powtarzalność bigów. Maszyna wykonuje do 28 big za jednym przejściem papieru i zapamiętuje do 99 prac.  Posiada również opcje wzdłużnej perforacji. Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

error: Kopiowanie zabronione!
cript>