Światowa premiera systemu Agfa :Apogee 7 na targach Ipex
13 kwi 2010 09:27

Agfa Graphics poinformowała, że na targach Ipex 2010 wśród licznych premier znajdzie się najnowsza wersja systemu produkcyjnego :Apogee 7. Znajdzie się w niej oparte na zestawie reguł oprogramowanie do impozycji - :Apogee Impose. Zamiast wcześniej zdefiniowanych makiet, które wymagały częstej ręcznej modyfikacji przy niemal każdej nowej pracy, wykorzystuje ono dane o elementach produktu (okładka, strony środkowe, wkładki) i dostępnych maszynach (przygotowalnia, maszyny drukujące i introligatorskie) do wyliczenia i zasugerowania użytkownikowi optymalnego schematu impozycji. „:Apogee Impose w zasadniczy sposób różni się od pozostałych dostępnych na rynku programów do impozycji. Zamiast dopasowywać zlecenie do istniejącego szablonu, nasze nowe narzędzie interpretuje pliki i wykonuje impozycję w oparciu o indywidualne zlecenie. Dzięki temu program ten może przynieść firmom znaczące oszczędności w czasie i kosztach związanych z zatrudnieniem w dziale prepress” – mówi Bart De Pelsemaeker, szef działu oprogramowania w firmie Agfa Graphics. Z myślą o optymalnej wydajności działania, program :Apogee Impose umożliwia operatorowi ustawianie „standardowych” schematów. Dla przykładu, impozycja może być optymalizowana pod kątem sposobu złamywania. 
Ponieważ :Apogee Impose oblicza preferowany schemat impozycyjny dla każdej pracy, końcowy rezultat jest bardziej przewidywalny, a do tego jest uzyskiwany w sposób automatyczny, eliminując ryzyko pojawienia się ewentualnych błędów ustawienia.
Wchodzący w skład systemu :Apogee Portal WebApproval pozwala zleceniodawcom na bieżące śledzenie ich prac, przesyłanie, akceptację lub odrzucanie poszczególnych stron za pomocą przeglądarki internetowej. W wersji :Apogee 7 funkcjonalność WebApproval została rozszerzona o możliwość podglądu i zakładania nowych zleceń bezpośrednio przez zleceniodawców. W systemie :Apogee 7 znajdzie się także najnowsza wersja modułu Adobe PDF Print Engine (APPE 2.5), umożliwiająca użytkownikom skorzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie renderingu plików PDF i gwarantująca kompatybilność z najświeższą wersją pakietu Adobe Creative Suite. 23 maja na stoisku targowym Agfa Graphics odbędzie się specjalna konferencja dla użytkowników systemu :Apogee, na której zostaną szczegółowo omówione wszystkie nowe funkcje i moduły wprowadzone w :Apogee 7. Do udziału w niej zaproszeni są także jego polscy użytkownicy (w naszym kraju zarejestrowanych jest już ponad 100 działających systemów). 
Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics