Marek Sowa odchodzi z Axel Springer Polska
21 maj 2010 15:02

Z końcem maja Marek Sowa, od lutego br. pełniący funkcję prezesa Axel Springer Polska, odchodzi z koncernu. Jak podaje portal Press.pl, Sowa w komunikacie adresowanym do pracowników Axel Springer Polska poinformował, że po zakończeniu procesu budowania joint venture pomiędzy Axel Springer AG a Ringier AG zdecydował się kontynuować karierę poza organizacją. Na jego miejsce tymczasowo został powołany Andreas Tilk, który zarządzał działalnością Axel Springer w Europie Wschodniej i Południowej w latach 2001-2007. Ostateczna decyzja dotycząca obsady tego stanowiska zapadnie w drugiej połowie br.
„Jako prezes zarządu Axel Springer Polska miałem możliwość aktywnie uczestniczyć w budowaniu porozumienia z Ringier AG. Uzgodniona wizja będzie podstawą działania nowego przedsiębiorstwa, które ma szansę stać się jednym z największych graczy na rynku medialnym w Europie Wschodniej. Ten etap mojej pracy uważam za zakończony. W najbliższej przyszłości zamierzam zaangażować się w przedsięwzięcie na rynku nowych mediów poza granicami Europy” – powiedział ”Presserwisowi” Marek Sowa.
Objął on stanowisko prezesa Axel Springer Polska po Florianie Felsie, a wcześniej był prezesem Agory SA. Opracowano na podstawie Press.pl