Ploter SwissQprint Impala w P. W. Merkury
9 gru 2013 12:19
Szwajcarska drukarka wielkoformatowa SwissQprint Impala rozpoczęła pracę w kolejnej polskiej drukarni, którą jest P.W. Merkury z Lubina, od wielu lat zajmująca się produkcją dekoracji i reklam.
Ploter drukujący UV Impala to hybrydowa maszyna do zadruku powierzchni płaskich oraz zwojowych o powierzchni stołu roboczego 2,5 x 4 m. Dzięki dostawianym stołom urządzenie może drukować płyty nawet powyżej 4 m długości. Zakupiona wersja wyposażona została w 9 kanałów farbowych, CMYK+LCLM + kolor biały (z systemem stałej cyrkulacji) + Varnish (wybiórcze nanoszenie lakieru) + primer (wybiórcze nanoszenie primera). W ploterze wykorzystano głowice drukujące Konica Minolta 1024 o zmiennej wielkości kropli – od 9 do 42 pl. SwissQprint Impala może drukować z rozdzielczością postrzegalną do 2160 dpi oraz uzyskać wydajność dochodzącą do 130 m2/godz., bez niemal żadnych strat jakościowych i prędkościowych, przy zmianie druku z trybu płaskiego na zwojowy.
P.W. Merkury to firma, której korzenie sięgają 1997 roku. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu zarówno reklam wizualnych (tablice wielkoformatowe, kasetony i przestrzenne litery świetlne, bannery, oklejanie witryn sklepowych i samochodów), materiałów POS, jak i dekoracji przestrzennych (bryły architektoniczne i dekoracyjne 3D) oraz elementów wykańczania wnętrz (np. naklejki, plakaty, szablony do malowania i od niedawna fototapety, obrazy drukowane, panele i kafle szklane). Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów firma coraz częściej korzystała z usług druku na sztywnych materiałach u podwykonawców, jednak oferowana dotychczas na polskim rynku jakość druku nie zawsze spełniała jej wymogi.
„Zdecydowaliśmy się na najbardziej rozbudowany model drukarki Impala (9 kanałów farbowych w tym biały – łącznie 18 głowic – jedyny taki jak na razie w Polsce), dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najwyższym wymaganiom naszych klientów. Teraz już obok klasycznych materiałów drukujemy z bezkonkurencyjną szybkością i jakością nawet na najtrudniejszych mediach: szkle, ceramice, lustrach, folii PCV (o gr. 0,2 mm), stali, aluminium, plexi, drewnie, sklejce, MDF, itp., w formatach od najmniejszego aż do 2,5 x 6 m – mówi Paweł Ligęza, właściciel firmy P.W. Merkury. – W rezultacie łącząc wysoką rozdzielczość, wielki format i szybkość z możliwością wykańczania wydruków lakierem UV i białym kolorem, drukujemy prace, których część była wykonywana dotychczas właściwie jedynie techniką offsetu lub sitodruku, a części tych prac praktycznie nie można było wykonać wcale. Podsumowując: dzięki tej szwajcarskiej technologii druku UV możemy zaoferować produkty których dotychczas na rynku brakowało, czyli najwyższej jakości elementy dekoracyjne.”
Opracowano na podstawie informacji firmy Scorpio