Agfa Graphics na targach RemaDays Warsaw 2017
16 sty 2017 12:43

Wśród licznych wystawców targów RemaDays Warsaw 2017 po raz kolejny znajdzie się firma Agfa Graphics. Na jej niemal 100-metrowym stoisku zostanie zaprezentowany – po raz pierwszy w Polsce – innowacyjny, wszechstronny ploter wielkoformatowy Anapurna H2050i LED. Do dyspozycji zwiedzających będą także przedstawiciele polskiego oddziału Agfa Graphics, reprezentujący oba kluczowe dla firmy segmenty rynkowe: wielkoformatowego druku inkjetowego oraz cyfrowego prepressu.
anapurna-h2050i-ledZ myślą o zwiedzających firma zaplanowała prezentacje nowego hybrydowego plotera ze swojej oferty. Anapurna H2050i LED to przedstawiciel nowej generacji urządzeń belgijskiego producenta, bazujących na energooszczędnej technologii LED. Dedykowany różnorodnym zastosowaniom zewnętrznym i wewnętrznym, zadrukowuje podłoża sztywne i giętkie o maks. szerokości 2,05 m. Agfa Graphics jako główną grupę docelową dla tego urządzenia wymienia przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji systemów oznaczeń, drukarnie cyfrowe, punkty foto oraz średniej wielkości drukarnie sitodrukowe, poszukujące wydajnego i uniwersalnego rozwiązania do drukowania zarówno w trybie płaskim, jak i „z roli na rolę”.
Anapurna H2050i drukuje w 6 kolorach z opcjonalną bielą, jest wyposażona w system automatycznego podawania podłoży sztywnych (ABF), który dodatkowo zwiększa wydajność systemu (w trybie
draft sięgającą 104 m2/h). Za wysoką jakość i precyzję nanoszonego atramentu odpowiadają tu głowice Konica Minolta, które aplikują krople o wielkości zaledwie 12 pikolitrów (30 pl w przypadku bieli). Jedną z największych zalet plotera jest funkcja utwardzania/suszenia w technologii UV LED – urządzenie zostało wyposażone w chłodzone powietrzem promienniki LED o mocy 16 W/cm2, które minimalizują ilość zużywanej energii i zwiększają proekologiczność całego rozwiązania. Pozwala ona na stosowanie podłoży wrażliwych na wysokie temperatury (np. płyt piankowych, folii czy PCW), same promienniki oferują wyższą żywotność niż lampy rtęciowe (ponad 10 tys. h), a maszyna jest gotowa do użycia tuż po włączeniu (promienniki diodowe nie wymagają nagrzewania).
W przypadku mediów sztywnych Anapurna H2050i umożliwia zadrukowywanie materiałów o maks. szerokości 2,05 m oraz długości do 3,2 m (przy wersji z czterema stołami). Przy podłożach giętkich ograniczeniem jest szerokość (2,05 m), długość zależy od masy i średnicy zwoju z materiałem. Ploter – podobnie jak wszystkie urządzenia wielkoformatowe Agfa Graphics – jest sterowany systemem workflow Asanti.
Mówi Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics: „(...) Anapurna H2050i to idealne rozwiązanie zarówno dla firm z segmentu
Sign & Display, które świadczą usługi dla klientów zewnętrznych, jak i dla działów produkcyjnych przedsiębiorstw reprezentujących różne branże: szklarską, meblarską czy dekoracyjną. Podczas targów odbywać się na nim będą prezentacje uwzględniające różne podłoża drukowe. (...)”.
Targowa ekspozycja Agfa Graphics w dużej mierze będzie składać się z elementów wykonanych z udziałem rozwiązań do druku wielkoformatowego. Na stoisku będą też liczne próbki nietypowych produktów, jakie można zadrukowywać (także wykorzystując funkcję personalizacji) w produkowanych przez firmę ploterach inkjetowych oraz przy zastosowaniu dedykowanych atramentów UV.
Mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Agfa Graphics: „Nasza targowa oferta jest w tym roku skierowana głównie do firm zainteresowanych drukiem cyfrowym, ale odwiedzając nasze stoisko będzie można zasięgnąć informacji także na temat nowości z obszaru cyfrowego prepressu, jakie pojawiły się w ubiegłym roku w ofercie Agfa Graphics. Był to rok targów drupa, więc obfitował w wiele ciekawych premier, m.in. kolejną wersję systemu Apogee opatrzoną numerem 10, proekologiczną wywoływarkę Arkana czy też nowej generacji płyty termoczułe Energy Elite Eco. O tych, jak również pozostałych rozwiązaniach z naszej oferty będzie można porozmawiać z obecnymi na targach przedstawicielami handlowymi polskiego oddziału Agfa Graphics. (...)”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics