Na dobry początek – z Duplo
18 sty 2017 10:10

beznazwyFirma WPPRINT z Iławy zajmująca się outsourcingiem usług poligraficznych ostatnio zakupiła cyfrową maszynę drukującą, a w ślad za tym – urządzenie do wykańczania Duplo Docucutter DC-646iPro. Dostawcą urządzenia była firma DKS – dealer firmy Duplo.

WPPRINT istnieje od 2007 r., ale doświadczenie właściciela oraz części pracowników w dziedzinie poligrafii sięga nawet 20 lat. Na bazie tego doświadczenia Piotr Potasznik zbudował własną firmę. Jej ideą jest obsłużenie klientów od projektu (pomysłu, kreacji) do końcowej dostawy wykonanych prac. „Działamy w oparciu o nowoczesną koncepcję outsourcingu usług poligraficznych – mówi Piotr Potasznik. - Można nam zlecić wszelkiego rodzaju prace, a wieloletnia współpraca z najlepszymi drukarniami w Polsce różnych specjalizacji zapewnia klientom WPPRINT, że ich prace będą wykonane w jak najlepszej jakości. Wybieramy bowiem dla każdego zlecenia jego optymalnego wykonawcę. To, co robimy, to nic innego jak print management - zarządzanie drukiem. To najszybciej rozwijająca się gałąź usług w poligrafii na całym świecie”. Firma od wielu lat posiada własne studio graficzne i DTP, gdzie realizowane są jej autorskie projekty; do WPPRINT klient może też zwrócić się z własnym projektem. „Na każdym etapie monitorujemy i koordynujemy proces poligraficzny – dodaje właściciel WPPRINT - dotyczący zlecenia i osobiście nadzorujemy jakość wykonywania produktu końcowego. Jednak posiadanie maszyny drukującej zapewnia nam możliwość oferowania jeszcze krótszego czasu wykonania sporej części naszych zleceń – m.in. broszur, ulotek, wizytówek. (...)”.

Dzięki poczynionym niedawno inwestycjom firma może także w jeszcze większym stopniu kontrolować czas wykonania danego zlecenia, czas reakcji na wydarzenia, jakie mogą pojawić się na każdym etapie produkcji, co z kolei zapewnia jej i jej klientom większe bezpieczeństwo, a także pozwala jeszcze lepiej zarządzać produkcją. „W pierwszej kolejności – mówi Piotr Potasznik - pojawiła się myśl o maszynie drukującej, która rozpoczęła pracę u nas w czerwcu, jednak niedługo potem okazało się, że sprawne drukowanie bez odpowiedniej introligatorni nie jest możliwe. (…) Rozważałem dwie opcje – zakup kilku tanich urządzeń i zatrudnienie ludzi albo postawienie na droższą, ale profesjonalną maszynę”. Tu z pomocą przyszedł Adam Miroński z firmy DKS, która jest dealerem Duplo. „Znamy się od wielu lat – mówi Adam Miroński. – Pan Piotr jest klientem bardzo świadomym, wie, czego oczekuje od swoich inwestycji. Początkowo nasze rozmowy rozpoczęliśmy od prostszego modelu, ale wkrótce okazało się, że aby spełnić oczekiwania klienta, musimy zaproponować coś innego. I to był właściwy wybór na ten czas, choć - co ważne – system można rozbudować o inny moduł, aby zmodyfikować jego działanie. (...)”.

Główną zaletą urządzenia Duplo jest dla nas fakt, że zastępuje ono trzy inne – bigówkę, gilotynę i urządzenie do perforacji – podkreśla Piotr Potasznik. - Do tego zastępuje osoby, które musiałyby obsługiwać te urządzenia. To niemałe koszty, nawet przy zakupie niedrogich urządzeń, co nie zawsze bierze się pod uwagę. Jednak nasze wspólne z Adamem Mirońskim rozmowy i analizy oraz zwyczajny rachunek ekonomiczny skierowały nasz wybór jednoznacznie na Duplo i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony”.

Piotr Potasznik chwali sobie również wydajność urządzenia, prędkość, możliwość obróbki wielu różnorakich prac. Znaczącym elementem przy wyborze był również format, jaki może obsługiwać. „Dodatkową wartością jest fakt – mówi - że Duplo Docucutter DC-646iPro to bardzo kompaktowe i intuicyjne rozwiązanie. Każdy w naszej firmie może je obsłużyć. System możemy programować ręcznie lub wybierając program z pamięci urządzenia, co jest bardzo przydatne dla powtarzających się prac, bo jeszcze bardziej przyśpiesza czas realizacji zlecenia”. Wystarczy wspomnieć, że klient może wydrukować tu swoje wizytówki i odebrać gotowy produkt w ciągu niespełna 5 minut. „Bez Duplo nie byłoby to możliwe” – podsumowuje Piotr Potasznik.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska