Ricoh nabywa Avanti Computer Systems Ltd
20 sty 2017 11:22

Ricoh poinformował o nabyciu firmy Avanti Computer Systems Limited, wiodącego dostawcy systemów MIS (Management Information System) ukierunkowanych na rynek druku produkcyjnego. Przejęcie to ma poprawić jakość rozwiązań dostarczanych klientom, jak również przyczynić się do poprawy efektywności zarządzania i wzrostu wskaźników efektywności druku produkcyjnego, odnotowywanych przez klientów rynku poligraficznego.

W lipcu 2013 Ricoh podjął strategiczną decyzję o inwestycji w Avanti Computer Systems, co zaowocowało obecną transakcją kupna kanadyjskiej firmy. Od 1984 roku Avanti dostarcza innowacyjne rozwiązania informatyczne, które pomagają drukarniom w organizacji komunikacji marketingowej, pielęgnowaniu relacji z klientami poprzez automatyzację wszystkich aspektów działalności przedsiębiorstwa. Wielokrotnie nagradzane rozwiązanie Avanti - Slingshot jest jednym z najbardziej zaawansowanych, certyfikowanych systemów MIS dostępnych na rynku druku. Rozwiązanie wykorzystuje protokół komunikacyjny JDF, którego głównym celem jest wysyłanie i odbieranie informacji pomiędzy różnymi maszynami i oprogramowaniami w ramach zakładu produkcyjnego.  Jest to obecnie standard na rynku automatyzacji poszczególnych etapów procesu wytwórczego realizowanego w branży poligraficznej – od przygotowania, poprzez druk, aż po dystrybucję.

Dążymy do ciągłych udoskonaleń mających na celu pomoc naszym klientom w rozwijaniu ich działalności i zwiększaniu wydajności produkcji” - powiedział Jeff Paterra, wiceprezes i dyrektor generalny Ricoh i dodał: „Wiemy, że aby to osiągnąć, potrzebne są kompleksowe rozwiązania, które odnoszą się bezpośrednio do potrzeb biznesowych klientów. Chociaż nasz udział w rynku globalnym nadal rośnie, klienci oczekują dalszego rozwoju oferowanych przez nas rozwiązań. Przejęcie Avanti pomoże nam sprostać wymaganiom odbiorców.”

Firma Ricoh z siedzibą w Tokio działa obecnie w około 200 krajach i rozwijając swoje technologie poszerza portfel dostarczanych produktów. Celem przejęcia Avanti jest chęć zapewnienia klientom jak najbogatszej oferty najlepszych w swojej klasie rozwiązań, odpowiadających na potrzeby rynku druku produkcyjnego. Wcześniej, w grudniu 2014, Ricoh nabył także MarcomCentral (dawniej znany jako PTI Marketing Technologies Inc.), co skutecznie umocniło pozycję firmy w zakresie web-to-print oraz innych rozwiązań dedykowanych rynkowi druku. Za sprawą Avanti rozwiązania Ricoh są w stanie objąć cały proces wytwórczy produkcji poligraficznej, dzięki czemu dostępny będzie kompletny, nowoczesny system MIS. W celu zapewnienia klientom jeszcze szerszego wyboru produktów i usług Ricoh zamierza połączyć system Avanti z istniejącym już rozwiązaniem Pro Series RICOH oraz innymi własnymi aplikacjami.

Zainicjowana trzy lata temu inwestycja daje nam możliwość znacznego przyspieszenia procesu rozwoju produktów i innowacyjnych rozwiązań MIS” - powiedział Patrick Bolan, prezes Avanti i dodał: „Przejęcie przez Ricoh powinno wprowadzić Avanti na światowe rynki, umożliwiając dynamiczny wzrost firmy.”

Oprócz rozwiązań w zakresie optymalizacji procesu produkcyjnego Ricoh będzie oferował również usługi marketingowe dla drukarń zmierzające do dalszego wzbogacania oferty dla klientów końcowych. Poprzez wzrost roli usług dodanych oraz współpracę z firmami partnerskimi Ricoh zamierza stworzyć wydajny ekosystem w branży poligraficznej.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh