Trojanlabel w grupie AstroNova
23 sty 2017 10:54

Za kwotę ok. 63,5 mln koron duńskich (8,5 mln euro) duński producent cyfrowych maszyn do druku etykiet został kupiony przez amerykańską grupę AstroNova za pośrednictwem jej filii w Danii.

Grupa AstroNova specjalizuje się w technologiach wizualizacji danych przeznaczonych dla rynków obrony, aeronautyki, opakowań i dla sektora przemysłowego. Oferta Trojanlabel jest kompatybilna z ofertą departamentu Identyfikacji Produktów AstroNova, która obejmuje systemy druku cyfrowego w kolorze.

Trojanlabel umocni naszą pozycję lidera na rynku cyfrowych kolorowych drukarek etykiet, dodając wydajne maszyny do druku etykiet w kolorze do produktów AstroNova i tworząc nowe możliwości ich łącznej sprzedaży” - twierdzi Gregory A. Woods, dyrektor zarządzający AstroNova.

Grupa AstroNova posiada zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Niemczech. Woods podkreśla: „Ta akwizycja rozszerza także naszą bazę produkcyjną w Europie i zwiększa zasięg geograficzny działalności naszego departamentu Identyfikacji Produktów, uzupełniając naszą sieć sprzedaży bezpośredniej w Ameryce Północnej o znakomitą sieć Trojanlabel w Afryce, Azji, Europie i na Środkowym Wschodzie.”

Gregory Woods wyjaśnia także: „Przejęcie Trojanlabel wpisuje się w naszą strategię polegającą na identyfikowaniu przedsiębiorstw silnych, rentownych i rosnących, które uzupełniają bezpośrednio jedną z naszych głównych dziedzin aktywności.”

Transakcja przejęcia powinna zostać zakończona na początku lutego 2017.

Polskim przedstawicielem Trojanlabel jest firma HKM z Sopotu.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ