Agfa Graphics wprowadza na rynek ploter zwojowy Jeti Ceres RTR3200 LED
25 sty 2017 13:15

Wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez dostawców usług poligraficznych realizujących wysokie nakłady, Agjeti_ceresfa Graphics wprowadziła do swojej oferty nowy, wysokowydajny ploter zwojowy pracujący w technologii UV LED – Jeti Ceres RTR3200 LED. Zostanie on zaprezentowany na stoiskach Agfa Graphics podczas zbliżających się dwóch imprez wystawienniczych: C!Print w Lyonie (31 stycznia – 2 lutego) i Sign & Print Scandinavia w Sztokholmie (7-9 lutego).
Jeti Ceres to ploter pozwalający na zadrukowywanie w trybie „z roli na rolę” różnorodnych podłoży giętkich o maks. szerokości 3,2 m. Umożliwia aplikowanie jednego lub dwóch zwojów z materiałem jednocześnie, oferując prędkość drukowania do 186 m2/h.
„Jeti Ceres RTR3200 LED można z powodzeniem uznać za zwojowy odpowiednik znanego z rynku, cieszącego się dużą renomą plotera Jeti Titan. Naszym celem przy tworzeniu systemu Jeti Ceres RTR3200 LED była maksymalizacja wydajności przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu, z której słyną rozwiązania Agfa Graphics, oraz jak najniższego zużycia atramentu. W efekcie na rynku pojawił się nowy członek rodziny Jeti, pracujący w trybie „z roli na rolę” – mówi Reinhilde Aalaert, menedżer ds. marketingu produktowego Agfa Graphics, odpowiedzialna za zaawansowane rozwiązania drukujące, przeznaczone na rynek Sign & Display. – Nasza nowa propozycja to reprezentant „wagi ciężkiej”, dedykowany rynkowi zastosowań zwojowych. Maszyna ta zapewnia prędkość, precyzję i wydajność oczekiwaną przez firmy poligraficzne specjalizujące się w produkcji wysokonakładowej. Zastosowana tu technologia UV LED dodatkowo zwiększa wydajność i atrakcyjność tego rozwiązania”.
Dzięki zastosowaniu utwardzania UV LED i dedykowanym nowemu urządzeniu atramentom UV LED w ploterze Jeti Ceres można zadrukowywać liczne, wrażliwe na wysoką temperaturę podłoża, takie jak materiały samoprzylepne czy folie PVC, bez ryzyka ich wykrzywienia czy pomarszczenia. Nowy ploter został wyposażony w dedykowany system obiegu białego atramentu.
„Stworzona przez nas technologia „cienkiej warstwy” (Thin Layer) umożliwia uzyskiwanie żywotnych, uwzględniających pełny gamut kolorystyczny obrazów, bez względu na stosowane podłoże drukowe. Wysoki poziom pigmentacji atramentów oraz nasza bogata wiedza na temat fizycznych właściwości nanoszenia kropel na podłoże dają pożądane przez użytkowników rezultaty: niskie zużycie atramentów, wysoką precyzję ich aplikacji oraz minimalizację odpadów” – kontynuuje Reinhilde Alaert.
W ploterze Jeti Ceres dostępna jest również opcja primera, który zwiększa trwałość wydruków, zwłaszcza w przypadku zastosowania nietypowych bądź trudnych w obróbce materiałów aplikowanych z roli. Urządzenie automatycznie nanosi odpowiednią warstwę primera na podłoże przed zadrukowaniem właściwymi atramentami; wytwarzane w ten sposób optymalne napięcie powierzchniowe wpływa na lepsze przyjmowanie atramentów przez podłoże.
Pracą plotera Jeti Ceres steruje dedykowany produkcji wielkoformatowej system workflow – Asanti. Urządzenie jest też kompatybilne ze stworzoną przez Agfa Graphics usługą wymiany danych w „chmurze” – PrintSphere.

Więcej – w styczniowej „Poligrafice”.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa Graphics