Canon liderem japońskich firm w liczbie patentów zgłaszanych w USA
25 sty 2017 15:00

Canon jest liderem wśród japońskich producentów oraz trzecią firmą na świecie Canon EXPO 2015 (2)pod względem liczby patentów zgłoszonych w 2016 r. w USA – wynika z opublikowanego w styczniu br. rankingu IFI CLAIMS Patent Services.

W ramach działań badawczo-rozwojowych Canon aktywnie realizuje politykę patentową w wielu krajach i regionach, biorąc pod uwagę lokalne strategie biznesowe i trendy w obszarze technologii. Stany Zjednoczone, jako kraj o wyjątkowo dobrze rozwiniętym rynku nowych technologii, to szczególnie wymagający region w kontekście rozszerzania działalności biznesowej i pozyskiwania nowych partnerów technologicznych.

Rozwój nowych technologii wpisuje się w DNA firmy Canon. Inwestując coraz większe nakłady w badania nad doskonaleniem narzędzi, rozwiązań i usług firma potwierdza, że działania te są dla niej priorytetem.

Dzięki ścisłej współpracy działów technologicznego i własności intelektualnej firma Canon ma możliwość nieustannego rozwijania swoich rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu praw do własności intelektualnej.

Canon znajduje się w ścisłej piątce liderów patentowych nieprzerwanie od 31 lat.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon