6. edycja konkursu Strefy Studenta targów Packaging Innovations
2 lut 2017 10:30

Strefa Studenta

O polskich projektantach z roku na rok jest głośniej, zarówno w mediach, jak i na światowych wystawach. Młodzi designerzy odnoszą spektakularne sukcesy i coraz częściej upominają się o nich zagraniczne firmy, które doceniają świeże podejście oraz pracowitość polskich artystów. Z myślą o młodych talentach powstał konkurs Strefa Studenta organizowany w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, do udziału w którym zapraszani są studenci zajmujący się projektowaniem opakowań.

Strefa Studenta to konkurs kierowany do młodych ludzi z pasją tworzenia, chcących już podczas okresu swojej edukacji postawić pierwsze kroki na ścieżkach kariery. Jest to szansa na poznanie branży opakowań i nawiązanie kontaktów, które nierzadko owocują nawiązaniem współpracy biznesowej.

W ciągu 7 lat trwania konkursu swoje prace zaprezentowało kilkudziesięciu autorów, których projekty doceniło nie tylko jury, ale również wystawcy Targów – przedstawiciele kluczowych firm z branży opakowań.

Nie wystarczy marzyć o wielkiej karierze. Często droga do niej wymaga konsekwencji w dążeniu do celu. Trzeba również korzystać z okazji pokazania się szerszej publiczności. Taką właśnie możliwość daje udział w Strefie Studenta. Zamiast wysyłać niezliczoną liczbę CV, lepiej spotkać się ze specjalistami, którzy w ciągu 2 dni będą prezentować swoją ofertę na 200 stoiskach podczas największych w Europie Środkowej Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. „Studencie, nie chowaj swoich projektów w szufladzie, tylko już dziś dołącz do tych, dla których udział w wydarzeniu był początkiem zawodowej kariery” – zachęcają organizatorzy Targów i przypominają, że termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 lutego.

"Udział w Strefie Studenta to szansa na zaprezentowanie swojego projektu szerokiemu gronu odbiorców - osobom w różnym wieku, z różnych branż i dziedzin. To świetny sposób na jego weryfikację - otrzymanie wskazówek, a także sprawdzenie, jak inni na niego reagują. Strefa Studenta to również możliwość bliższego poznania branży opakowań oraz nawiązania ciekawych kontaktów. Zdecydowanie polecam wszystkim studentom."

Magdalena Witkowicz, laureatka Strefy Studenta i finalistka Pro Carton Young Designers Award

[…] Naprawdę, jest to niesamowita okazja do pokazania projektów i zachęcam osoby, które wezmą udział w kolejnych latach, do druku dużej ilości wizytówek, bo moje się bardzo szybko rozeszły ;) Bardzo ważna jest opinia innych osób z branży dotycząca projektów, które robią studenci, a to jest idealne miejsce na taki wywiad. Wiele osób chętnie podchodzi do stoisk Strefy Studenta i wykazuje ogromne zainteresowanie. Ja osobiście dostałam już kilka ofert współpracy. Szczerze mówiąc, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie jestem przecież profesjonalistą, nie mam własnej firmy, jestem studentką, która dopiero się uczy, a ogrom ludzi, którzy przychodzili do mojego stoiska, rozmawiali ze mną, doradzali mi, dzielili się uwagami i spostrzeżeniami spowodował, że nabrałam pewności siebie i wiem, co mogę ulepszyć i co tak naprawdę się ludziom podoba :) Dziękuję Wam bardzo organizatorzy, uczestnicy, wystawcy!”

Daria Kondracka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Konkurs przebiega w dwóch etapach: Głosowanie Internautów oraz Głosowanie Profesjonalistów.

Etap I - Głosowanie Internautów

1. Zgłoszenie do konkursu należy przesłać na adres leszczynska@targi.krakow.pl do 24 lutego 2017.

2. W dniach 27 lutego – 5 marca 2017 na fanpage’u targów Packaging Innovations na portalu Facebook odbędzie się głosowanie Internautów.

3. 6 marca o godz. 12.00 zostaną przedstawione 3 prace z największą liczbą głosów od internautów. Zwycięskie projekty zostaną przedstawione w specjalnym newsletterze wysyłanym do bazy wystawców i zwiedzających Targi Opakowań Packaging Innovations.

4. Dodatkowo projektanci 10 najlepiej ocenionych prac zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w 9. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2017, które odbędą się w dniach 4-5 kwietnia w EXPO XXI Warszawa i zaprezentowania swojej pracy profesjonalnemu jury oraz odwiedzającym Targi.

Etap II – Głosowanie Profesjonalistów

Podczas trwania targów Packaging Innovations 2017 spośród laureatów, którzy pojawią się na specjalnie przygotowanym stoisku Strefy Studenta, profesjonalne jury powołane przez organizatora wyłoni 3 najlepsze projekty.

Na zwycięzcę etapu Głosowanie Profesjonalistów czeka nagroda pieniężna.

Szczegóły na www.packaginginnovations.pl

Opracowano na podstawie informacji organizatora