Cimpress przeprowadza poważną restrukturyzację
2 lut 2017 10:13

Potentat w dziedzinie druku on line, grupa Cimpress (do której należą firmy Vistaprint, w tym Vistaprint Polska, i Exaprint) zatrudniająca 10 000 pracowników rozpoczęła poważną restrukturyzację, decentralizując większość swoich działań.

Do końca marca br. około 3000 zatrudnionych w zespołach związanych z centralą Cimpress zostanie przeniesionych do innych marek i oddziałów grupy. Firma zlikwiduje także 160 stanowisk pracy, czyli 1,6 proc. obecnej liczby pracowników.

Oddziały grupy w Holandii ograniczą się do działalności związanej z globalnym zaopatrzeniem, poszukiwaniem dostawców i technologii dla platformy masowej personalizacji i będą stanowiły 97 proc. ogółu aktywów Cimpress (obecnie jest to 66 proc.).

Robert Keane, dyrektor generalny, wyjaśnia: „Ta decentralizacja jest naturalną konsekwencją naszej strategii i dostosowuje się do ewolucji naszej organizacji (…) Zaczynaliśmy z jedną tylko dziedziną aktywności, lecz dzisiaj Cimpress składa się z ponad 15 odrębnych oddziałów. Zatrudniamy ok. 10 000 osób w blisko 50 lokalizacjach, znajdujących się w ponad 30 krajach na 6 kontynentach i mamy ambicje kontynuowania wzrostu przez wiele nadchodzących lat. (…) Musimy więc dać naszym przedsiębiorstwom więcej niezależności, a także zredukować ciężar naszej organizacji. Zmiany, które planujemy, są motywowane licznymi stojącymi przed nami wyzwaniami i naszą ambicją rozwijania naszej pozycji światowego lidera w dziedzinie masowej personalizacji. (…) Mamy nadzieję, że w rezultacie tych zmian Cimpress stanie się bardziej przedsiębiorczy, elastyczny i konkurencyjny.”

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ