Lecta inwestuje w papiery specjalistyczne
2 lut 2017 12:37

Firma Lecta zastąpi obecnie używaną maszynę powlekającą P1 do papierów termicznych nową linią, która na początku 2018 r. zostanie zainstalowana w należącej do niej fabryce w Leitza (Hiszpania).

Decyzja wpisuje się w założenia planu strategicznego firmy, którego cele to dywersyfikacja działań biznesowych, wzmocnienie działu papierów specjalistycznych oraz ograniczenie poziomu produkcji powlekanych papierów bezdrzewnych.

Lecta zamierza zainwestować w nowe rozwiązania termiczne, w tym nową maszynę powlekającą marki Voith oraz w pełną modernizację kuchni do przygotowywania powłok, kwotę 20 mln euro. Inwestycja poprawi przemysłową wydajność produkcji, poszerzy gamę oferowanych produktów oraz zwiększy własne zużycie w efekcie rosnącego popytu na termiczne papiery samoprzylepne w segmentach handlu internetowego i innych zastosowaniach etykietowych. Nowe urządzenia termiczne spełniają zapotrzebowanie rozwijającego się rynku w zakresie standardów jakości i zaspokajają najbardziej rygorystyczne wymagania środowiskowe.

Lecta jest czołowym europejskim producentem i dystrybutorem papierów specjalistycznych do produkcji etykiet oraz opakowań giętkich, powlekanych i niepowlekanych papierów do publikatorów i druku komercyjnego, a także innych mediów do druku o wartości dodanej.

Na podstawie informacji firmy Lecta opracował TK