Polska i europejska premiera w drukarni Totem
2 lut 2017 10:10

Drukarnia Totem.com.pl, jedna z najnowocześniejszych w Polsce dziełowych drukarń cyfrowych, w grudniu 2016 r. zainstalowała nowy system druku cyfrowego firmy Canon - VarioPrint i300. To jedyna

instalacja tej maszyny w Polsce i jednocześnie pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej.

VarioPrint i300 jest wysoce innowacyjną, wysokonakła1dową maszyną atramentową, drukującą na papierze arkuszowym. Umożliwia efektywną kosztowo konsolidację druku kolorowego i czarno-białego na jednej platformie, łącząc sprawdzone zalety drukarek atramentowych o wysokiej wydajności z uniwersalnością i elastycznością mediów druku arkuszowego. Innowacyjny system atramentów zastosowany w VarioPrint i300 wykorzystuje wiele sprawdzonych technologii firmy Canon, aby zapewnić wysoką jakość druku na szerokiej gamie nośników, w tym na nośnikach offsetowych oraz powlekanych o formatach do B3.

Dane techniczne systemu i300:

prędkość druku produkcyjnego na poziomie 300 obrazów A4/min; 8700 wydruków dwustronnych A4/h

zakres gramatur 60-300 g/m2

nawet 6 różnych podłoży na zadanie (możliwość komponowania składu pracy z różnych podłoży)

kontrola rozmiaru kropli umożliwia drukowanie w rozdzielczości postrzeganej rzędu 1200 dpi przy rozdzielczości fizycznej 600x600 dpi.

Dzięki nowej maszynie drukarnia Totem uzyskała nie tylko świetną jakość druków zarówno na papierach offsetowych, jak i powlekanych, ale także dodatkowe możliwości w zakresie wykorzystania różnych mediów w jednej pracy. i300 pozwala także na druk jeszcze krótszych serii niż dotychczas, gdyż czas uruchamiania i przestrajania maszyny jest wyjątkowo krótki. Dodatkowy walor instalacji to możliwość otrzymania z maszyny proofów dla klienta.

Opracowano na podstawie informacji firmy Totem.com.pl