Stora Enso wśród światowych liderów w walce z globalnym ociepleniem
3 lut 2017 09:43

Stora Enso należy do ekskluzywnego grona 3 proc. firm uczestniczących w realizowanym przez CDP - międzynarodową organizację non-profit, wspierającą przedsięwzięcia zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju - programie zarządzania łańcuchem dostaw, które znalazły się w zestawieniu Supplier Climate A List. W ramach dorocznego rankingu do CDP trafiły zgłoszenia od ponad 4300 przedsiębiorstw realizujących działania ograniczające efekty globalnego ocieplenia.
Co więcej, Stora Enso jest jedyną skandynawską firmą, jaka została uwzględniona w innym rankingu CDP – Supplier Engagement Leaderboard. Ta lista obejmuje zaledwie 1 proc. przedsiębiorstw, których działania zostały poddane analizie przez CDP.
„Wierzymy, że kluczem do walki z globalnym ociepleniem jest zastosowanie materiałów odnawialnych – mówi Noel Morrin, wiceprezes ds. polityki zrównoważonego rozwoju w firmie Stora Enso. – Od ponad dekady Stora Enso z powodzeniem redukuje ilość energii zużywanej do działań prowadzonych przez nas w wielu miejscach świata. Zmniejszamy także naszą zależność od paliw kopalnych. Obecnie ponad 75 proc. energii generowanej i zużywanej przez grupę Stora Enso pochodzi ze źródeł, które pozwalają na wyeliminowanie tzw. śladu węglowego. W ostatnich latach rozpoczęliśmy też szereg działań związanych z redukcją dwutlenku węgla emitowanego w całym łańcuchu dostaw, którego częścią jest Stora Enso”.
Paul Simpson – CEO organizacji CDP dodaje: „Gratulujemy wszystkim 112 firmom, jakie znalazły się w rankingu Supplier Climate A List. To prawdziwi liderzy w walce o przyszłość ze zminimalizowanym śladem węglowym. (...)”.
Pełne zestawienie Supplier Climate A List zostało opublikowane w raporcie CDP zatytułowanym „Brakujące ogniwo: jak wykorzystać siłę zakupów z myślą o proekologicznej przyszłości”. Wskazuje on wyraźnie, że światowe organizacje realizujące największe zakupy coraz częściej sięgają po narzędzia umożliwiające redukcję emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. W ostatnim roku ilość ta została obniżona w skali globalnej o 434 mln ton. Ranking Supplier Climate A List jest dostępny na stronie internetowej CDP https://www.cdp.net/en/research/global-reports/global-supply-chain-report-2017.

Opracowano na podstawie
informacji firmy Stora Enso