Scorpio na RemaDays 2017
7 lut 2017 10:10

Demak_PM2Scorpio Sp. z o.o. wraz ze swoimi partnerami handlowymi zaprasza na targi RemaDays 2017. Wśród licznych eksponatów na pierwszy plan wybijać się będzie bez wątpienia hybrydowy ploter UV Nyala2 firmy swissQprint, współpracujący z debiutującym na rynku polskim robotem, który umożliwia automatyczne podawanie sztywnych podłoży na maszynę oraz ich zdejmowanie, co eliminuje pracę ręczną i pozwala wykonać produkcję bez udziału operatora. Bezobsługowa współpraca robota z drukarką zapewnia wykonywanie powtarzalnych oraz zindywidualizowanych wydruków z pełną precyzją i niezawodnością, a automatyzacja sprawia, że praca plotera staje się jeszcze bardziej wydajna.

Kolejną premierą targową prezentowaną na stoisku Scorpio będzie urządzenie do domingu PM2 firmy Demak, służące do produkcji wypukłych etykiet poliuretanowych. PM2 to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, wyposażone w mechanizm poruszający się po osiach XYZ, który umożliwia wytwarzanie, obok standardowych etykiet, także tych o skomplikowanych kształtach i bardzo drobnych elementach tzw. mikrodoming.

Scorpio, jako jeden z wiodących dostawców tapet i canvasu do zadruku cyfrowego, będzie pokazywał możliwości zadrukowywania tych podłoży na ploterze lateksowym Ricoh Pro L4130. Ploter ten, coraz popularniejszy na polskim rynku, zostanie wyposażony w nowej generacji tusze Ricoh AR o poszerzonym gamucie barwnym, niskiej temperaturze utrwalania – już 60oC i krótszym czasie schnięcia, pozwalającym na zwiększenie wydajności plotera do blisko 30 m2/h. Na stoisku zostanie też zaprezentowana nowość rynkowa: okleiny introligatorskie pod zadruk lateksowy, pozwalające na personalizowaną produkcję okładek notatników, kalendarzy oraz albumów i książek.

Spośród innych rozwiązań Scorpio zaprezentuje drukarkę inkjet Astrojet M1 do druku kopert, działającą na bazie coraz popularniejszej technologii memjet. Gamę rozwiązań dla reklamy i szeroko rozumianego przemysłu uzupełnią jednokolorowa maszyna do druku tamponowego z zamkniętym systemem kałamarza SIC 60 niemieckiej firmy Tampoprint oraz laser znakujący Penteq LG200, który można łatwo rozbudować o różne opcje, dopasowane do indywidualnych wymagań klientów.

Podczas targów Scorpio zaprezentuje także zgrzewarkę T300 firmy Miller Weldmaster, światowego lidera w zakresie rozwiązań do zgrzewania tkanin technicznych. Ta jedna z najpopularniejszych zgrzewarek amerykańskiego producenta może wykorzystywać zarówno gorący klin, jak i gorące powietrze, umożliwiając wykonanie wielu różnych typów zgrzewów używanych do produkcji namiotów, plandek, pokrowców, banerów itp.

Opracowano na podstawie informacji firmy Scorpio