Pierwsza foliarka automatyczna Qtopic 380 Auto w Druk24h.pl
8 lut 2017 10:31

Przy wyborze nowej automatycznej foliarki zespół Druk24h.pl postawił przedstawicieli firmy Akonda przed nie lada wyzwaniami:instalacja druk24h LRG

- proste ustawienie automatycznego podajnika dla formatu 320x450 i 330x480 mm,

- foliowanie różnych gramatur z jednego stosu,

- minimalna ilość makulatury zużyta na ustawienie maszyny,

- foliowanie od krawędzi do krawędzi bez marginesu,

- znacznie szybsza praca niż na wysłużonym półautomacie.

Oczywiście specyfika druku cyfrowego wymaga bezbłędnej pracy przy realizacji wyliczonego nakładu.

Wyzwaniom udało się sprostać. Po udanych testach w Niemczech Akonda zainstalowała w Druk24h.pl/GG Studio foliarkę GMP Qtopic 380 Auto. Zaprezentowane na drupie urządzenie reprezentuje nową generację foliarek przygotowaną specjalnie pod druk cyfrowy. Dzięki temu Qtopic był w stanie spełnić wysokie, krytyczne dla drukarni cyfrowej wymagania. Już podczas instalacji maszyna pracowała z maksymalną prędkością 10 m/min (czyli ponad 1300 ark./ h).

GMP to koreańska firma specjalizująca się w produkcji urządzeń do uszlachetniania: od prostych biurowych laminatorów po przemysłowe foliarki automatyczne pracujące z prędkością do 70 m/min przy formacie 1100x1200mm. Jest również producentem folii PP oraz PP z supersilną warstwą kleju do druku cyfrowego.

Po założeniu modułu nawijaka maszyna ma możliwość złocenia, uszlachetniania hologramem lub imitacji lakierowania wybiórczego. Na podajnik można nałożyć stos do 50 cm. Maszyna posiada moduł prostowania arkuszy oraz automatycznie separuje arkusze wypuszczając je na stół odbiorczy.

Urządzenie występuje również w wersji z podawaniem ręcznym; operator nie musi się koncentrować na układaniu arkuszy na zakładkę – maszyna steruje zakładką samodzielnie.

Film z pracującą maszyną można zobaczyć na stronie www.akonda.pl

Opracowano na podstawie informacji firmy Akonda