Strategiczne partnerstwo firm Xerox i EFI
8 lut 2017 14:00

Na początku lutego Xerox i Electronics For Imaging (EFI) ogłosiły rozpoczęcie strategicznego partnerstwa. W jego efekcie urządzenia produkcyjne Xerox zostaną wyposażone w innowacyjne kontrolery druku (digital front end - DFE). Porozumienie zakłada m.in. sprzedaż produktu Xerox FreeFlow Print Server (FFPS) na rzecz EFI. Aby zapewnić jego dotychczasowym użytkownikom usługi serwisowe i wsparcie, Electronics For Imaging będzie nadal produkować FFPS.

Klienci zyskają niezwykle wydajne rozwiązanie, które z większą efektywnością, lepszymi wynikami i jakością odpowie na potrzeby obecnego rynku produkcyjnego – komentuje Andrew Copley, president, Graphic Communications Solutions, Xerox. - EFI to lider branży. Potwierdzają to dotychczasowe wyniki firmy, łatwość obsługi jej produktów i ich bezproblemowa integracja z maszynami wykorzystywanymi w branży.”

Doświadczenie Xerox i wyjątkowa funkcjonalność FFPS zostaną zintegrowane z flagowym produktem EFI - Fiery. Korzystający z niego klienci zyskają dzięki doświadczeniu firmy w zakresie sprzedaży i zaplecza technicznego.

Rozwój naszego partnerstwa pozwoli klientom osiągnąć najwyższej klasy DFE, z wachlarzem kolorów i jakością obrazu nieporównywalną z dostępną na rynku ofertą – mówi Guy Gecht, CEO w EFI. - Integracja dostarczana przez EFI w zakresie oprogramowania workflow i systemów zarządzania informacją daje efekt w postaci najwyższego stopnia automatyzacji i produktywności. To kluczowy element w branży, która korzysta z zalet druku cyfrowego.”

Partnerstwo Xerox i EFI jest długoterminowe. W ostatnim czasie firmy współpracowały w zakresie prac nad serwerem Xerox IJ Print Server zasilanym przez Fiery, wykorzystywanym w urządzeniu Xerox Trivor 2400 Inkjet Press. Zaawansowany kontroler druku zapewnia sprawne przetwarzanie szeregu strumieni danych, umożliwiając jednocześnie integrację, kompleksowe zarządzanie kolorami i dopasowanie do przepływu pracy klientów.

Kolejna generacja DFE, która powstanie w efekcie partnerstwa, zostanie zintegrowana z oprogramowaniem EFI Productivity Suits, które oferuje systemy zarządzania informacją PACE, PrintSmith Vision, Monarch czy Radius ERP. Dodatkowo DFE zostanie dostosowany do rozwiązań Xerox FreeFlow Core i XMPie oraz rozwiązań prepress Agfa Apogee, Heidelberg Prinect, a także Kodak Prinergy. Fiery DFE, który jako jedyny na rynku uzyskał certyfikację JDF, umożliwi także korzystanie z architektury API i tworzenie pożądanych aplikacji.

Porozumienie dotyczy jedynie FFPS i nie wpływa na inne produkty Xerox posiadające w nazwie człon „FreeFlow” (FreeFlow Core, FreeFlow VI Suite, FreeFlow Makeready i FreeFlow Digital Publisher).

Wierzę, że sytuacja przyniesie korzyści obu stronom. EFI zyskuje niezwykle cenne doświadczenie i elastyczność w zakresie integrowania nowych rozwiązań z już istniejącymi, czyli Fiery – twierdzi Jim Hamilton, group director InfoTrends, części Keypoint Intelligence. - Dla firmy Xerox oznacza to z kolei przekazanie działań z obszaru rozwoju i wsparcia liderowi tego segmentu rynku. Ten ruch umacnia już i tak silną relację i otwiera szansę na współpracę w przyszłości.”

Szczegółowe warunki transakcji pozostają nieujawnione.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xerox