„Tekstylna miska olejowa”
9 lut 2017 14:44

Posadzki w warsztatach oraz stanowiska pracy w strefach produkcji zanieczyszczane przez wycieki i niebezpieczne ciecze wymagają stałej ochrony przed zabrudzeniami. W tym zakresie firma Mewa – renomowany producent czyściw tekstylnych - oferuje innowacyjne, a zarazem skuteczne rozwiązania.

Produkty firmy Mewa takie jak myjki, pokrowce, czyściwa oraz artykuły do umywalni używane są obecnie w przedsiębiorstwach w 21 krajach, a ponad milion pracowników w Europie nosi odzież roboczą i ochronną tego producenta.

Specjalnym produktem o szerokim spektrum zastosowań jest mata tekstylna o nazwie Multitex. Matę można stosować zarówno na dużych, jak i małych powierzchniach, aby uniknąć tworzenia się plam oleju, kałuż wody i wycieków, jak też zbierania się różnych cieczy na powierzchni. Mata Multitex waży 600 g i jest w stanie wchłonąć od 2,5 do 3 litrów cieczy, niezależnie od tego, czy będą to oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary czy też ługi. Ta lekka mata, wielkości małego ręcznika o wymiarach 60 cm x 90 cm, znajduje wszechstronne zastosowanie – również tam, gdzie jest niewiele miejsca. Wchłaniane z powierzchni ciecze gromadzone są w specjalnym rdzeniu znajdującym się wewnątrz maty. Tym samym powierzchnia zewnętrzna maty pozostaje niemal sucha.

Maty absorpcyjne Multitex są produktami wielokrotnego zastosowania, oferowanymi w ramach systemu pełnej obsługi. Co ciekawe, maty nie są odpadami w rozumieniu ustawy o odpadach, ponieważ w ustalonych w umowie przedziałach czasowych producent odbiera zanieczyszczone maty od klienta, pierze je w sposób ekologiczny i jeśli zachodzi taka potrzeba – wymienia  zużyte maty na nowe, po czym ponownie dostarcza je do klientów.

Propozycja rynkowa firmy Mewa wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla zakładów i warsztatów, pozwalającym uniknąć niebezpiecznych odpadów i zredukować koszty związane z ich usuwaniem.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mewa