Pierwsze testy cyfrowego systemu druku Heidelberg Primefire 106
10 lut 2017 13:20

170208_Primefire_102_OperatorMiędzynarodowy producent opakowań, nowojorska firma Multi Packaging Solutions (MPS), jest pierwszym testowym użytkownikiem Primefire 106 – pierwszego w ofercie koncernu Heidelberg systemu do przemysłowego druku cyfrowego w formacie B1, wykorzystującego technologię Fujifilm Inkjet. Pilotowa faza testów rozpoczęła się w styczniu we współpracy z niemiecką fabryką MPS w Obersulm.

MPS specjalizuje się w rozwiązaniach opakowaniowych dla segmentów urody i pielęgnacji ciała, konsumenckiego i farmaceutycznego, zatrudniając ponad 9 tys. pracowników w 14 krajach. Firma planuje rozwój swej części zajmującej się drukiem cyfrowym opakowań i zamierza zaoferować klientom rozwiązania o wartości dodanej w punktach sprzedaży.

„Do naszych klientów należy wiele znanych marek m.in. z sektorów konsumenckiego i kosmetycznego. Szybkie i kreatywne zmiany marki i wyglądu produktu są dzisiaj kluczowe dla odniesienia sukcesu w sprzedaży. Dlatego oferujemy naszym klientom wysokiej jakości, elastyczne rozwiązania opakowaniowe, wyposażone w zmienne dane lub personalizowane, które pozwalają im wykorzystać dodatkowy potencjał biznesu i wyróżnić na tle konkurencji. W tym celu potrzebujemy niezawodnej, działającej na przemysłową skalę, cyfrowej maszyny drukującej, takiej jak Primefire 106 Heidelberga, która może być wdrożona do naszego, już istniejącego workflow” - wyjaśnia Steffen Schnizer, dyrektor zarządzający i globalny szef sprzedaży działu Beauty and Personal Care MPS w Obsersulm.

Jakość druku, solidność oraz szybki rozwój technologii po jej światowej premierze na targach drupa 2016, plus długie lata pozytywnych doświadczeń MPS ze współpracy z Heidelbergiem w obszarze druku offsetowego, były kluczowe przy podejmowaniu decyzji o inwestycji. „Nasz model biznesowy opiera się na braku tolerancji dla błędów, na jakości, dostępności oraz dostawach na czas. Posiadamy wieloletnie doświadczenia z Heidelbergiem jako godnym zaufania partnerem w obszarze technologii offsetowej. Zapewniane przez tę firmę wysoka jakość i gwarancja obsługi są imponujące. Z tych powodów jesteśmy pewni, że technologie cyfrowe Heidelberga są dla nas właściwym wyborem i nie możemy się doczekać – jako wczesny użytkownik – udziału w rynkowym debiucie systemu Primefire 106” - mówi Götz Schümann, dyrektor zarządzający MPS w Obersulm.170208_MPS_Primefire_106

Nowo zaprojektowany system, oparty na czołowej technologii Fujifilm Inkjet dostarczonej przez firmę partnerską Fujifilm, a także na sprawdzonej platformie Heidelberg Peak Performance, zapewnia niezawodną jakość podobną do offsetowej, a także korzyści związane z drukiem cyfrowym.

Światowa premiera Primefire 106 – systemu do przemysłowego druku cyfrowego w formacie 70x100 – odbyła się na targach drupa 2016 w Düsseldorfie. “Początek fazy pilotowej w przewidzianym czasie to kolejny milowy krok we wdrożeniu naszej strategii cyfrowej we współpracy z partnerem, firmą Fujifilm. MPS okazał się doskonałą firmą do przeprowadzenia fazy pilotowej Primefire 106. Nasza długotrwała współpraca, cyfrowy model druku opakowań tej firmy, jej globalna obecność oraz podejście do przetwórstwa przemysłowego stworzyły właściwe środowisko do testowania Primefire 106 w warunkach rzeczywistych. To także duży krok do zakwalifikowania Primefire 106 do prawdziwej produkcji i do ugruntowania znaczenia przemysłowego druku cyfrowego na rynku” - uważa Montserrat Peidro-Insa, szefowa działu Digital Sales and Digital Sheet-fed w Heidelbergu.

System Primefire 106 pozwala wkroczyć drukarzom opakowań w nowe obszary biznesu, na przykład z produkcją opakowań z danymi zmiennymi i opakowań personalizowanych, lub poprzez uzupełnienie opakowań o rozwiązania do śledzenia i zabezpieczania. Druk na żądanie realizowany z użyciem tego systemu może uprosić procesy w łańcuchu dostaw i zredukować koszty działalności producentów. Co więcej, 7-kolorowy druk inkjetowy, możliwy dzięki zastosowaniu technologii Fujifilm Inkjet oraz Heidelberg Multicolor, pokrywa nawet 95% przestrzeni farbowej Pantone, zapewniając redukcję czasu i kosztów przy produkcji zleceń wymagających zastosowania kolorów specjalnych. Druk wodnymi farbami inkjetowymi spełnia najbardziej surowe wymogi w zakresie ochrony środowiska i recyklingu, a tym samym umożliwia produkcję opakowań na żywność.

Heidelberg ogłosił, że rynkowa faza wdrażania systemów Primefire 106 rozpocznie się w pierwszych miesiącach 2017 r., a zatem ich rynkowa sprzedaż powinna rozpocząć się zgodnie z planem ogłoszonym na targach drupa 2017.

MPS został zaprezentowany jako pierwszy użytkownik Primefire 106 podczas imprezy Heidelberg Info Day, zorganizowanej na początku lutego br. Uczestniczyło w nim ponad 40 firm, wśród nich przetwórcy opakowań, a także grupa komercyjnych drukarni z Europy i USA, którzy mieli okazje odkryć unikalne techniczne cechy Primefire 106. Spotkaniu towarzyszyła duża liczba prezentacji i warsztatów, prezentujących pełen obraz pierwszego systemu do cyfrowego druku przemysłowego w formacie B1, w tym druk zleceń na żywo, szczegółowe informacje nt. technologii Fujifilm Inkjet, a także demonstracje interfejsu cyfrowego Primefire firmy Heidelberg i jego integracji z istniejącymi środowiskami workflow.

„Rozwiązania cyfrowe w druku opakowań zmieniają rynek. Opakowania muszą lepiej adaptować się do każdego segmentu rynku, być bardziej znaczące i bardziej twórcze, aby przyciągnąć uwagę konsumentów. I to właśnie w tym dostrzegamy potencjał Primefire 106, który ma podnieść wartość naszych działań oraz przemysłu” - powiedziała Montserrat Peidro-Insa.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracował TK

 

Podpisy do zdjęć:

Producenci opakowań z Europy i USA oglądają możliwości systemu Primefire podczas Dnia Informacji w firmie Heidelberg.

Pierwszym testerem Primefire 106 została firma MPS. Od lewej: Thomas Heissler, Global Account Manager w Heidelbergu, Götz Schümann, dyrektor zarządzający w MPS Obersulm, oraz Montserrat Peidro-Insa, szefowa sprzedaży cyfrowej i dyrektor generalny oddziału cyfrowego druku arkuszowego przy maszynie Heidelberg Primefire 106.