Andrzej Wasielak szefem sprzedaży maszyn fleksograficznych w firmie KBA CEE
14 lut 2017 10:17

1 stycznia br. Andrzej Wasielak objął utworzone stanowisko szefa sprzedaży maszyn fleksograficznych w firmie KBA CEE. Odpowiada na nim za sprzedaż i wdrażanie maszyn marki KBA-Flexotecnica, jak również za opiekę posprzedażową nad klientami z regionu obsługiwanego przez spółkę, tj. Polski, Czech i Słowacji. Rozwiązania te znajdują się w ofercie KBA CEE od 2016 roku. Dotychczas firma zainstalowała dwie maszyny KBA-Flexotecnica, trzeci kontrakt zostanie sfinalizowany niebawem.

a_wasielakAndrzej Wasielak jest związany polskim przedstawicielstwem Koenig & Bauer AG od 2008 roku. Dotychczas pełnił w nim funkcję regionalnego szefa sprzedaży maszyn arkuszowych, odpowiedzialnego za południową część naszego kraju. Wcześniej był związany m.in. z firmami Agfa Graphics i Eurintrade Poland.
„Dzięki wieloletnim doświadczeniom, także w zakresie rozwiązań fleksograficznych, Andrzej Wasielak był naturalnym kandydatem, by objąć utworzone stanowisko – mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE. – Nie ukrywam, że z myślą o nim wręcz czekałem, aż w naszej ofercie pojawią się maszyny fleksograficzne. Tak też się stało z początkiem 2016 roku, gdy staliśmy się wyłącznym przedstawicielem KBA-Flexotecnica na obszarze Polski, Czech i Słowacji. Wdrożyliśmy w tym czasie dwie maszyny, trzecia niebawem zostanie dostarczona do klienta. Tym samym stało się jasne, że za obszar ten musi odpowiadać dedykowana osoba”.

Zmiany personalne dotyczące KBA-Flexotecnica zaszły w ostatnim czasie nie tylko w regionie CEE. Od niedawna firmą zarządza Christoph Müller, wcześniej przez wiele lat pełniący stanowisko szefa sprzedaży maszyn zwojowych Koenig & Bauer. „To pokazuje, jak ważny dla całej naszej grupy jest segment druku fleksograficznego. Dalsza popularyzacja marki KBA-Flexotecnica to jedno z największych wyzwań w nowym roku, także w kontekście regionu obsługiwanego przez KBA CEE. Z tego względu podjęliśmy decyzję zarówno o powołaniu Andrzeja Wasielaka na stanowisko szefa sprzedaży maszyn fleksograficznych” – dodaje Jan Korenc.

Pojawienie się maszyn KBA-Flexotenica w ofercie KBA CEE to pokłosie przejęcia w 2013 przez Koenig & Bauer roku 90% udziałów ich włoskiego producenta – firmy Flexotecnica. „Technologicznie są to bardzo zaawansowane rozwiązania i – co istotne – wychodzące naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zwłaszcza z Polski. Możemy im zaproponować różne konfiguracje maszyn, których wspólnym mianownikiem jest zastosowany w nich centralny cylinder. Dotychczasowe wdrożenia, zainteresowanie maszynami, m.in. prezentacjami jednego z modeli na targach drupa 2016, pokazują, że jest to produkt o bardzo dużym potencjale. Warto nadmienić, że marka Flexotecnica – mimo kilku instalacji zrealizowanych na polskim rynku przed włączeniem jej do struktur KBA – nie była zbyt znana w regionie obsługiwanym przez KBA CEE. Mamy nadzieję, że dzięki obecnej aktywizacji działań w tym obszarze rynku znacząco się to zmieni” – podsumowuje Andrzej Wasielak.

Opracowano na podstawie informacji firmy KBA.