Nagrody Prize for Innovations dla produktów 3M Poland
14 lut 2017 15:45

Rozwiązania firmy 3M Poland w ramach Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii Rema Days 2017 zostały nagrodzone aż trzema srebrnymi medalami The Prize for Innovations w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. Tym razem docenione zostały nowoczesne rozwiązania stosowane do zmiany koloru aut, inaczej car wrappingu.

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii Rema Days, jako jedna z największych imprez branży reklamowej na świecie, przyciągają co roku dziesiątki przedstawicieli branży z różnych zakątków globu. W ubiegłym roku na liczącej ponad 35 000 m2 powierzchni targowej swoje rozwiązania zaprezentowało ponad 750 wystawców, a stoiska odwiedziło 19 000 osób, dlatego impreza osiągnęła status największej pod względem liczby zwiedzających imprezy targowej w Europie.

Podczas tych prestiżowych targów branży poligraficznej i reklamowej, najbardziej innowacyjnym i nowoczesnym rozwiązaniom przyznawane są medale The Prize for Innovations. W tym roku aż trzema srebrnymi statuetkami w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie” nagrodzona zostały rozwiązania firmy 3M Poland. Medal przyznano za odblaskową folię graficzną do oklejania pojazdów 3M™ Scotchlite™ 780mC-10R oraz za wylewaną folię graficzną 3M™ IJ180mC (obie z zadrukiem w technologii HP Latex).  Trzecim medalem doceniono fenomenalne rozwiązanie jakim są taśmy do bezpiecznego cięcia folii 3M™ Knifeless.

Folie 3M wraz z nadrukiem wykonywanym przez Certyfikowaną Drukarnię Wielkoformatową DPSdruk.pl pozwalają na oryginalną zmianę wyglądu samochodu. Zastosowane w foliach rozwiązania takie, jak  Controltac™ (klej wrażliwy na docisk pozwala na łatwe pozycjonowanie folii na pojeździe) oraz Comply™ (kanaliki ukryte w warstwie kleju umożliwiają odprowadzenie nagromadzonego powietrza) pozwalają na niezwykle łatwą i dokładną pracę z materiałami oraz osiągnięcie bezbłędnego efektu.

Praca z foliami graficznymi nie byłaby jednak tak wygodna, gdyby nie taśmy tnące z serii 3M™ Knifeless. Umożliwiają one precyzyjne i bezpieczne dla podłoża docinanie folii, bez konieczności używania ostrzy czy innych narzędzi, które mogłyby uszkodzić oklejaną powierzchnię. Szeroki wybór taśm pozwala na dopasowanie rodzaju do zamierzonych prac: od detali, pasów sportowych, przez docinanie przy wykańczaniu folii do oklejania samochodu, folii ochronnych PPF oraz folii do przyciemniania szyb, aż po wycinanie kreatywnych wzorów.

Bardzo się cieszymy, że nasze rozwiązania zostały docenione. W branży motoryzacyjnej bardzo ważna jest precyzja i … czas. Okazuje się, że nawet w car wrappingu można skutecznie korzystać z naukowych rozwiązań 3M. Od zawsze dążymy do tego, żeby nasze produkty ułatwiały pracę i życie codzienne naszych klientów – powiedziała Martyna Taczanowska z firmy 3M. – Takie nagrody to dla nas znak, że zmierzamy w dobrym kierunku, że innowacje są potrzebne w każdej branży, a szukanie nowych rozwiązań to przecież nasza pasja – dodała.

Statuetki dla firmy 3M zostaną wręczone podczas pierwszego dnia tegorocznej edycji targów Rema Days, które rozpoczną się 15 lutego w Nadarzynie.

Opracowano na podstawie informacji firmy 3M.

error: Kopiowanie zabronione!
cript>