RemaDays 2017: Canon z nagrodami za innowacyjność
16 lut 2017 12:09

Canon na RemaDays 2017 (1). W kategorii 'Nowe trendy w poligrafii i reklamie' złoty medal przyznano flagowej w ofercie Canon drukarce 3D, ProJet serii 2500, oraz najnowszemu ploterowi wielkoformatowemu imagePROGRAF PRO-4000/4000S. Srebrny medal w kategorii 'Wszechstronność i ekonomiczność' otrzymała profesjonalna drukarka 3D ProJet 660 Pro.

Nagrody RemaDays Prize for Innovations przyznawane są produktom i rozwiązaniom, które wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością i pozwalają firmom z branży poligraficznej i reklamowej rozszerzać potencjał biznesowy.

„Jesteśmy niezwykle dumni ze wszystkich nagród Prize for Innovations przyznanych produktom Canon. W szczególności cieszą nas wyróżnienia dla rozwiązań 3D – ProJet serii 2500 i ProJet 660 Pro – czyli profesjonalnych drukarek, które dzięki niemal nieograniczonym możliwościom twórczym pomagają wprowadzić procesy produkcyjne w firmach na wyższy poziom” – przyznaje Rafał Osiekowicz, Canon Polska.

Urządzenia Canon były już wielokrotnie nagradzane podczas RemaDays – największych i najbardziej prestiżowych targach dla branży poligraficznej i reklamowej. W 2016 r. złoty medal otrzymała najnowsza generacja ploterów wielkoformatowych UV Océ Arizona 1200, srebrny medal przyznano profesjonalnej drukarce fotograficznej A2 imagePROGRAF PRO-1000, a brąz – ploterowi Océ ColorWave 700.

Artystyczne DNA ploterów serii imagePROGRAF PRO

imagePROGRAF PRO-4000 to zaprezentowany w marcu 2016 r. ploter do zastosowań graficznych dla branży kreatywnej. Dostępny w dwóch konfiguracjach – 24- i 44-calowej – doskonale sprawdza się w studiach graficznych, agencjach reklamowych i profesjonalnych pracowniach fotograficznych. Maszyna posiada nową głowicę o szerokości 1,28 cala i zestaw 12 atramentów LUCIA PRO, które zapewniają szeroki zakres dynamiczny kolorów, lepsze odwzorowanie szczegółów w ciemniejszych obszarach, wyjątkowo intensywną czerń, a także niską ziarnistość i bardzo dobrą charakterystykę odbicia światła.

Innowacyjny rozwój 3D – ProJet CJP 660 Pro i ProJet 2500 Plus

Drukarka ProJet CJP 660 Pro to maszyna drukująca w technologii ColorJet Printing. Urządzenie znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na tworzenie (w bardzo krótkim czasie) skomplikowanych kształtów w kolorze. Dzięki zastosowaniu pięciu odrębnych głowic, drukarka może mieszać barwy z palety CMYK, aby tworzyć w pełni kolorowe modele 3D bezpośrednio z pliku CAD.

Z kolei drugie nagrodzone rozwiązanie to ProJet serii 2500 – narzędzie dla profesjonalistów, którzy na co dzień projektują nowe rozwiązania i produkty. Urządzenie wykorzystuje technologię druku z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV. To rozwiązanie wykorzystywane do produkcji nowych elementów – lub poprawie ergonomii i użyteczności już istniejących – w firmach projektujących nowe rozwiązania. ProJet charakteryzuje się najwyższą precyzją wykonania i daje pewność, że elementy i produkty będą dokładnie takie, jak na projekcie.

„Poprzez prezentowane na RemaDays innowacje w dziedzinie obrazowania, chcemy inspirować odwiedzających stoisko Canon i zachęcać ich do transformacji biznesowej w duchu nowych technologii. Niezwykle szeroki zakres zastosowań naszych rozwiązań pokazuje, że zarówno plotery imagePROGRAF, jak i innowacyjne technologie druku przyrostowego przesuwają granicę kreatywnego wykorzystania druku. Wszystko to pomaga rozszerzać działalność klientów o nowe kanały i obszary rynku. Rolą Canon w tym procesie, w myśl kampanii #UNLEASHPRINT, jest nieustanny rozwój oferty i wsparcie dostawców usług druku na ich biznesowej ścieżce rozwoju. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy osiągnąć jeszcze więcej” – dodaje Rafał Osiekowicz, Canon Polska.

Źródło: Canon Polska

imagePROGRAF PRO-4000

imagePROGRAF PRO-4000

ProJet 660Pro

ProJet 660Pro

ProJet MJP 2500

ProJet MJP 2500