Gama rozwiązań Sun Chemical na ICMA EXPO
17 lut 2017 14:59

Sun Chemical zaprezentuje pełną gamę swoich farb przeznaczonych do sitodruku i druku offsetowego, taśm magnetycznych, rozwiązań do ochrony marki oraz materiałów do zadruku kart kredytowych i kart laminowanych podczas tegorocznej wystawy 2017 ICMA EXPO w Orlando na Florydzie (27-30 marca).

Współcześnie karty plastikowe mogą być dla właścicieli marek głównym źródłem przychodów i gwarantem lojalności klientów, ale istotne jest, by tak przechowywać w kartach informacje na temat użytkowników, aby były zabezpieczone przed potencjalnymi fałszerstwami - powiedział Chris Parrilli, wiceprezes i dyrektor ds. produktów do zastosowań przemysłowych w północnoamerykańskim oddziale Sun Chemical. - Gama farb, powłok, taśm magnetycznych i klejów Sun Chemical, aż po rozwiązania do zabezpieczania marki przed podrabianiem oraz farby przewodzące ze srebrem i grafitem, zapewnia kompletne rozwiązania w druku kart kredytowych i laminowanych.”

Wśród produktów oferowanych przez Sun Chemical na targach w Orlando znajdzie się m.in. gama farb do sitodruku i offsetu, klejów oraz lakierów z rodziny SunCarte, które zapewniają silne wiązanie i przyleganie do laminatu przy jednoczesnej gwarancji spójnej reprodukcji kolorów. Oferta SunCarte może być zmodyfikowana o rozmaite metaliczne wykończenia. Zestaw jest łatwy w użyciu i zapewnia doskonałe przyleganie do konwencjonalnych tworzyw sztucznych, godząc potrzeby drukarzy oraz producentów kart plastikowych.

Do rodziny SunCarte należą farby UV do sitodruku zapewniające wiele opcji wykończeń podczas drukowania na kartach z tworzyw sztucznych. Farba SunCarte UVPC Opaque White została opracowana z myślą o zadruku kolorowych materiałów z PVC, podczas gdy farba SunCarte UVPC-Clear zapewnia perłowe, srebrne, złote oraz nietypowe wykończenia kolorystyczne. Dodatkowo w skład gamy produktów SunCarte wchodzi seria farb SunCarte Offset UV Plastic Card, zaprojektowana wyłącznie z myślą o offsetowym zadruku kart plastikowych.

Na targach pokazane zostaną również taśmy magnetyczne produkowane w oddziale Materiałów Zaawansowanych, które Sun Chemical dostarcza rynkom finansowym od ponad 40 lat, jak również rozwiązania – widoczne i ukryte – do ochrony marki. Wśród nich znajduje się system zabezpieczeń Verigard, polegający na dodaniu mikrochipów (lub znaczników chemicznych) do farb, lakierów bądź powłok, które mogą być następnie zastosowane w dowolnym procesie drukowania i na dowolnej powierzchni. Nie wpływają one na poziom jakości druku i własności kolorystyczne, ponieważ są dodawane w wyjątkowo niskich stężeniach. Ich obecność można zarejestrować dzięki działającemu w podczerwieni czytnikowi V400, będącemu własnością Sun Chemical.

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical opracował TK