drupa 2020 zacznie się tydzień wcześniej
20 lut 2017 12:59

Zgodnie ze wspólną decyzją komisji targów drupa (drupa Committee) oraz kierownictwa centrum targowego Messe Düsseldorf, podjętą podczas wspólnego spotkania 15 lutego br., rozpoczęcie największych i najważniejszych targów branży opakowaniowej zostało przesunięte o jeden tydzień; tym samym odbędą się one w dniach 16 czerwca (wtorek) - 26 czerwca (piątek).

Kluczowym argumentem uzasadniającym tę decyzję był fakt, że dotychczasowy terminarz (23 czerwca – 3 lipca 2020) kolidowałby z początkiem letnich wakacji w wielu krajach europejskich. Zmiana daty jest odpowiedzią na liczne prośby wyrażane zarówno przez wystawców, jak i zwiedzających.

Tłumacząc ten ruch, Werner Dornscheidt, prezes i dyrektor generalny Messe Düsseldorf, powiedział: „Gdy podczas drupy 2016, po konsultacji z czołowymi przedstawicielami branży, zdecydowaliśmy się na powrót do 4-letniego cyklu targów, większość terminów wakacyjnych nie była jeszcze znana”. Dodał następnie: „Jest nam miło, że możemy zaoferować takie rozwiązanie, mimo że w wypełnionym imprezami targowymi roku 2020 mieliśmy bardzo mały margines działania. Fakt, że zgodziliśmy się na skrócenie czasu zabudowy stoisk targowych również przyczynił się do zmieszczenia targów w czerwcu. Bardzo nas cieszy, że byliśmy w stanie działać w interesie klientów, przyspieszając targi o tydzień w stosunku do pierwotnych planów.”

Na podstawie informacji Messe Düsseldorf opracował TK