Trzy medale The Prize for Innovations dla Duplo Polska
21 lut 2017 10:01

Firma Duplo Polska zdobyła trzy medale The Prize for Innovations podczas Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2017. DuplomedaleW kategorii „Wszechstronność i ekonomiczność” srebro przyznano bigówko-falcerce Touchline CP-375Duo + TCF, zaś brąz – sztancy rotacyjnej Duplo PFi DI-CUT 300. Natomiast w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie” brązowy medal zdobyło urządzenie Docucutter DC-646iPro. Wręczenie okolicznościowych wyróżnień i statuetek miało miejsce 15 lutego, w pierwszym dniu targów.

Bigówko-falcerka Touchline CP-375Duo + TCF szwajcarskiego producenta firmy Multigraf, która otrzymała srebrny medal w tej kategorii, jest zintegrowanym systemem bigująco-perforująco-falcującym, który łączy trzy operacje w jednym procesie. Wykorzystuje unikalne rozwiązanie, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. W jednym przebiegu można uzyskać bigi otwierające i zamykające, perforację całościową lub fragmentaryczną poprzeczną i wzdłużną oraz złamywanie. Zastosowana w urządzeniu technologia pozwala na przyspieszenie procesu bigowania i umożliwia realizację prac z dokładnością do 0,1 mm. Z kolei sztanca rotacyjna Duplo PFi DI-CUT 300, nagrodzona brązowym medalem w tej samej kategorii, umożliwia produkcję różnorodnych produktów poligraficznych: opakowań, etykiet, teczek, kart do gry, zaproszeń, pocztówek, materiałów POS, a także pudełek z okienkiem o indywidualnych kształtach wymyślonych przez klienta i wielu innych. W zależności od potrzeb mogą one być następnie wycinane, bigowane, perforowane bądź nacinane.

Zdobywca brązowego medalu w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie” - Docucutter DC-646iProstanowi z kolei odpowiedź firmy Duplo na rosnące potrzeby rynku wydruków cyfrowych pod kątem różnorodności produkowanych prac. Jest przeznaczony do krótkich i zróżnicowanych zleceń, charakterystycznych dla drukarń cyfrowych. Służy do produkcji m.in.: zaproszeń, pocztówek, wizytówek, kuponów, folderów, kart menu, ulotek.

Bardzo cieszymy się z nagród przyznanych rozwiązaniom z naszej oferty. Potwierdzają one opinie naszych klientów, którzy są zadowoleni z ich wszechstronności i ekonomiczności, a dodatkowo są urządzeniami, dzięki którym ich użytkownicy mogą się wyróżnić na tle konkurencji. Są więc jednocześnie odpowiedzią na najnowsze trendy w poligrafii i reklamie. (...)” – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska