Metsä Board podczas konferencji Xeikon Café Packaging Innovations 2017
23 lut 2017 10:10

Metsä Board, która należy do sieci partnerskiej Xeikon Aura, weźmie udział w konferencji edukacyjnej Xeikon Café Packaging Innovations w belgijskiej Antwerpii w dniach 28-31 marca.

Wykorzystując tę okazję do zaprezentowania swoich produktów tekturowych, Metsä Board zamierza podczas tego wydarzenia zainspirować specyfikatorów i użytkowników opakowań oraz poinformować ich o korzyściach płynących ze stosowania tektur litych, produkowanych z pierwotnych mas włóknistych, do produkcji opakowań drukowanych cyfrowo.

Uczestnicy konferencji będą mieli wyjątkową okazję obejrzenia na żywo drukowania za pomocą urządzeń Xeikon na produktach Metsä Board. Ponadto przedstawiciele techniczni Metsä Board będą udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące druku cyfrowego na tekturach litych.

Lauri Järvinen – technical marketing manager w Metsä Board – wyjaśnia, dlaczego udział w tym wydarzeniu jest tak ważny: „Globalne trendy demograficzne, takie jak wzrost liczby ludności, urbanizacja, sprzedaż internetowa i aktywny styl życia, mają istotny wpływ na branżę opakowań. Te trendy spowodowały wzrost popytu na zróżnicowane rozmiary i wersje językowe opakowań oraz pojawienie się wymagań dotyczących znakowania produktów. To wszystko spowodowało zwiększenie popularności metod druku cyfrowego i większą potrzebę poznania ich możliwości przez specyfikatorów oraz projektantów opakowań.”

Metsä Board przewiduje wzrost zapotrzebowania na tektury lite i linery z pierwotnych mas włóknistych w związku z zastosowaniami końcowymi, które obejmują stosowanie druku cyfrowego. Wobec rosnącej popularności technik cyfrowych, Metsä Board dalej pracuje nad odpowiednimi do druku powierzchniami tektur, współpracując z siecią ekspertów od druku cyfrowego takich jak firma Xeikon.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board