Océ VarioPrint i300: ponad 70 instalacji
24 lut 2017 14:05

Firma Canon poinformowała, że jej najnowszy wydajny system druku atramentowego na papier cięty – Océ VarioPrint i300 – zainstalowano już u ponad 70 klientów z całego świata, z czego ponad połowa urządzeń trafiła do dostawców usług druku w regionie EMEA.

Canon rozpoczął program demonstracji nowej technologii w Niemczech i Holandii już w 2015 r. Klienci mogli zobaczyć takie zastosowania produkcyjne jak druk materiałów komunikacji bezpośredniej, dokumentów Océ VPi300 (1)

Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, komentuje: „Tak jak oczekiwaliśmy, od dnia premiery urządzenia innowacyjna koncepcja VarioPrint i300 naprawdę zmieniła układ sił na rynku. Dzięki tej maszynie możemy zaoferować klientom narzędzie, które zwiększa przychody i ogranicza koszty. VarioPrint i300 wypełnia lukę między drukarkami tonerowymi na papier cięty a atramentowymi na papier ciągły, zapewniając dostawcom usług druku oszczędność kosztów i efektywność produkcji, na czym korzystają ich klienci”.

Esser Printsolutions – niemiecki dostawca usług druku cyfrowego produkujący podręczniki, książki i materiały edukacyjne, który od 2014 r. posiadał system ciągłego druku atramentowego, w grudniu 2016 zainstalował system VarioPrint i300. Diana Esser, dyrektor Esser Printsolutions, przyznaje: „VarioPrint i300 pozwala nam wydajniej produkować wszystkie materiały w krótszych seriach. Oznacza to, że możemy zaoferować klientom pełną gamę usług, od jednej kopii do serii liczących dziesiątki tysięcy arkuszy.

Kiedy rozpoczęliśmy przygodę z technologią atramentową, zlecenia zaczęły pojawiać się same. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dodatkowych nakładów, które drukujemy dzięki VarioPrint i300. (...)”.

Rozwiązanie ColorGrip, po raz pierwszy zaprezentowane na targach drupa 2016, umożliwia wysokiej jakości produkcję na wybranych papierach powlekanych do druku offsetowego. Dzięki temu VarioPrint i300 staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm, które produkują przesyłki reklamowe wysokiej jakości, personalizowane książki kolorowe, podręczniki i publikacje edukacyjne.

Pierwsze instalacje VarioPrint i300 z ColorGrip potwierdzają również, że maszyna nadaje się do bardziej wymagających zastosowań w sektorze sztuk graficznych, takich jak druk broszur i magazynów.

Peter Wolff kontynuuje: „Dotychczasowe opinie klientów potwierdzają, że technologia ta wywiera duży wpływ na rozwój modeli biznesowych i zapewnia korzyści, które wcześniej były dostępne jedynie dla dużych dostawców. Przykładowo, jeden z naszych klientów mógł ograniczyć wykorzystanie wstępnie zadrukowanego papieru i dzięki temu zaoferować klientom większą elastyczność i oszczędność kosztów. Przejście z druku monochromatycznego na wstępnie zadrukowanych stronach kolorowych i możliwość tworzenia pełnokolorowych produkcji pozwoliło zmniejszyć łączne koszty logistyczne o 30 procent.”

Dostawcy zajmujący się drukowaniem książek również mogli przejść z druku monochromatycznego na pełnokolorowy, głównie dzięki możliwości wprowadzenia nowych modeli cenowych, jakie daje technologia VarioPrint i300.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canonerror: Kopiowanie zabronione!
cript>