Kolejna instalacja maszyny Jet Press 720S na rynku brytyjskim
2 mar 2017 12:14

Firma Fujifilm poinformowała o kolejnym wdrożeniu półformatowej arkuszowej maszyny inkjetowej Jet Press 720S na rynku brytyjskim. Na jej zakup zdecydowała się drukarnia akcydensowa Kingfisher Press z siedzibą w Suffolk. jetpress720s

Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się rozwojowi technologii druku cyfrowego i jej niewątpliwym zaletom – mówi Jon Doidge, jeden z dyrektorów zarządzających Kingfisher Press. – Jednak do niedawna nie widzieliśmy na rynku żadnej platformy druku, która w naszym odczuciu oferowałaby jakość na poziomie usprawiedliwiającym tak duży wydatek. Wszystko zmieniło się za sprawą wprowadzenia do sprzedaży maszyny Jet Press 720S, która naszym zdaniem „zmiecie” swoich bezpośrednich konkurentów z rynku”.
Szefowie drukarni przekonują, że prawdziwe jej możliwości dostrzegli podczas wizyty na stoisku Fujifilm w czasie ubiegłorocznych targów drupa 2016. „Pojechaliśmy tam bez żadnego konkretnego planu i bez zamiarów kupowania jakiejkolwiek wcześniej wybranej maszyny – dodaje Paul Tomlin, drugi dyrektor zarządzający i założyciel Kingfisher Press. – Będąc już na miejscu i analizując dostępne na rynku rozwiązania, uznaliśmy, że mamy trzy opcje do wyboru: nie kupować niczego i nadal działać jak dotychczas, ryzykując, że w tym samym czasie konkurencja zdecyduje się na inwestycję w technologię cyfrową i zostawi nas w tyle; nabyć nową maszynę offsetową, która oferowałaby nieco wyższe jakość i prędkość niż dotychczas przez nas używane urządzenia; bądź też zainwestować w system Jet Press 720S, a tym samym – uruchomić zupełnie nowy strumień przychodów. (…) W naszym portfolio klientów jest wiele niedużych firm, które do niedawna nawet nie prosiły nas o kalkulacje na zlecenia niskonakładowe. Były bowiem świadome tego, że nie mieliśmy możliwości sprzętowych, by zaproponować konkurencyjną cenę na wysokiej jakości prace realizowane w małych ilościach. Co więcej, jak wynika z globalnych trendów, tego rodzaju zlecenia posiadają coraz większy udział w całym torcie rynkowym. Wysokie nakłady będą stopniowo maleć, gdyż ludzie nie chcą zamrażać swoich środków finansowych w produktach wymagających magazynowania. (...) Kolejna zaleta druku cyfrowego to personalizacja, z której zamierzamy korzystać, mając maszynę taką jak Jet Press 720S. Nie jest to jedynie dodatkowa opcja tego rozwiązania, ale w naszym mniemaniu – funkcja otwierająca zupełnie nowe źródła przychodów, zarówno w kontekście obsługi obecnych, jak i nowych klientów. Do maszyny Fujifilm chcemy przenieść wiele niskonakładowych zleceń, dotychczas realizowanych w technice konwencjonalnej. Z jednej strony zwolni się dzięki temu obłożenie maszyn offsetowych, na których będziemy mogli realizować większą ilość prac średnio- i wysokonakładowych, z drugiej zaś – będziemy mogli sięgnąć po zupełnie nową grupę zleceniodawców. (...)”.
Zakup maszyny Jet Press 720S – zrealizowany jeszcze podczas trwania targów drupa 2016 – wymusił na firmie Kingfisher Press rozbudowę zakładu produkcyjnego, właśnie z myślą o nowej inwestycji. Jej instalacja rozpoczęła się na początku lutego br.
Keith Dalton dodaje, że na całym świecie pracuje już niemal setka maszyn Jet Press 720S.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm