X-Rite został właścicielem zasobów informatycznych firmy ColorCert
3 mar 2017 10:21

Firma X-Rite wraz ze swą spółką-córką Pantone ogłosiły przejęcie aktywów przedsiębiorstwa ColorCert należącego do Nelissen Consulting, prywatnej spółki z Niemiec. Od 2013 r. X-Rite pełnił funkcję wyłącznego dystrybutora oprogramowania ColorCert, narzędzi do kontroli i raportowania jakości druku w procesach poligraficznych w czasie rzeczywistym, wykorzystywanych przez producentów i przetwórców opakowań na rynek konsumencki do uproszczenia wymiany informacji o kolorze między wewnętrznymi i zewnętrznymi stronami. W ramach umowy X-Rite przejmie wszystkie zasoby informatyczne ColorCert oraz prawa autorskie do ColorCert Suite, obejmujące ColorCert Desktop, ColorCert ScoreCard Server oraz ColorCert Repository Server.

Byliśmy świadkami globalnego wdrażania ColorCert Suite, a podstawowym elementem naszej długoterminowej strategii opakowaniowej jest dostarczanie zintegrowanych rozwiązań do zarządzania, które upraszczają zarządzanie kolorem w całym cyklu życiowym opakowań: od koncepcji do gotowego produktu - wyjaśnia Adrián Fernández, wiceprezes oddziału PantoneLIVE w firmie X-Rite. - W efekcie tego przejęcia zwiększymy skalę inwestycji w ColorCert Suite i przyspieszymy rozwój produktu, by zapewnić operatorom maszyn dodatkowe funkcjonalności raportowania i pomiarów, poprawić ich użyteczność oraz wzmocnić integrację z partnerami technologicznymi X-Rite i narzędziami do kontroli premediów, atramentów oraz procesów drukowania.”

ColorCert Suite to czołowy system przeznaczony dla rynku opakowaniowego, który umożliwia właścicielom marek, dostawcom usług premedia, producentom farb oraz drukarzom integrację specyfikacji kolorów i kontroli od fazy projektowania po druk. Zapewnia przejrzystą i obiektywną ocenę jakości druku i kolorów, umożliwiając producentom towarów i przetwórcom opakowań przejście od wizualnego do analitycznego zarządzania procesami dla wspólnej poprawy efektów.

Na podstawie informacji firmy X-Rite opracował TK