Dni Otwarte z ploterami Mutoh i materiałami Ikonos
6 mar 2017 10:52

16 marca firmy Atrium Centrum Ploterowe - polski dystrybutor ploterów Mutoh oraz Ikonos – producent i dystrybutor materiałów do druku wielkoformatowego zapraszają do Dni Otwarte z materiałami IKONOS - 16.03.2017Opola na Dni Otwarte.

Atrium Centrum Ploterowe, jako wyłączny polski dystrybutor drukarek Mutoh, zaprezentuje 8 urządzeń tej marki w kilku technologiach druku: UMS Nano-Resin, LED-UV, DTG i sublimacyjnej.

Najszybszym prezentowanym urządzeniem będzie Mutoh ValueJet 1638 X o szerokości druku 162 cm. Rozwija on prędkość do blisko 100 m2/h. W tej samej szerokości japoński producent proponuje jeszcze 2 modele: 1624X i 1604X.

Nieco węższymi urządzeniami rolowymi, które można będzie przetestować na pokazach, są Mutoh ValueJet 1324X o szerokości zadruku 137 cm oraz 62-centymetrowy VJ-628.

ValueJety serii X drukują certyfikowanymi atramentami Mutoh UMS, które cechują się szerokim gamutem barwnym pokrywającym w 83 proc. paletę Pantone C.

Oprócz ploterów rolowych Mutoh proponuje także dedykowane rozwiązania do sublimacji, druku bezpośredniego na odzieży (DTG) i na materiałach sztywnych (LED-UV). Najpopularniejszą drukarką do zadruku wszelkiego rodzaju gadżetów i przedmiotów o grubości do 7 cm jest Mutoh ValueJet 426 UF pracujący w technologii LED-UV o formacie zadruku A3+. Większym ploterem pracującym w tej technologii jest Mutoh ValueJet 1626 UH. Jego szerokość robocza wynosi 162 cm i obsługuje materiały płaskie o grubości do 15 mm.

Ostatnią prezentowaną drukarką będzie Mutoh ValueJet 405 GT do

zadruku bezpośredniego koszulek.

Uczestnicy wydarzenia na kilkunastu maszynach będą też mogli sprawdzić jakość wydruków na materiałach (m.in. banerach i foliach) i atramentach Ikonos.

W przypadku ploterów stołowych uczestnicy będą mogli sprawdzić zadruk na płytach PVC.

Podczas Dni Otwartych zaprezentujemy też kilka nowatorskich rozwiązań jak np. materiał Ikonos Deco Transfer. Zainteresowaniem cieszyła się także nasza nowa linia tapet strukturalnych do druku cyfrowego” - mówi Michał Pytel, specjalista działu ploterów w Atrium.

W ofercie dystrybutora znajdują się także tusze do urządzeń różnych marek, drukujących w różnych technologiach druku: LED-UV, solwentowych, lateksowych, sublimacyjnych i innych. Zostanie pokazany nowy rodzaj dystrybucji atramentów – pionowe systemy workowe.

W tym roku w portfolio Ikonos zadebiutowały atramenty UltraVision. Na uwagę zasługują atramenty ekosolwentowe i sublimacyjne.

Sublimacyjne atramenty Ikonos UltraVision cechują się głębokim kolorem czarnym. Wykraczają także poza standardową paletę kolorów CMYK. Ikonos proponuje 19 gotowych kolorów takich jak: fluorescencyjny żółty, fioletowy, różowy, niebieski i czerwony. Dostępny jest też dowolny kolor spotowy.

Atramenty sublimacyjne Ikonos Ultravision są ekologiczne, gdyż cechuje je brak VOC. Są także odporne na promienie UV. Posiadają certyfikat G7.

Udział w Dniach Otwartych jest bezpłatny, po rejestracji na stronie dystrybutora: www.atrium.com.pl

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium