Zmiany w Kongskilde Polska
6 mar 2017 11:34

Ostatnio nastąpiły zmiany w Kongskilde Polska Sp. z o.o. i Kongskilde Industries A/S. Dotychczasowa struktura firmy Kongskilde dzieliła się na części Agro – rolniczą i Industry – przemysłową.

W dniu 1 lutego 2017 r. część Agro została zakupiona przez firmę CNH. W związku z tym Kongskilde, światowy lider w instalacjach transportu pneumatycznego, pozostało jako Industry, czyli część przemysłowa.

Firma DLG, właściciel Kongskilde Industries A/S, od dawna szukała strategicznego partnera, który zakupiłby część Agro, aby móc skupić się tylko na części Industry, która zawsze była najbardziej rozwojowa w Kongskilde.

Obecnie wszystkie środki i zyski będą przeznaczane tylko na rozwój i działalność linii Industry. Te działania pozwolą na udoskonalanie obecnych oraz dostarczanie nowych urządzeń i rozwiązań dla przemysłu.

W związku z powyższymi zmianami nie zmieni się jednak nazwa polskiego oddziału firmy, który nadal będzie działał jako KONGSKILDE POLSKA Sp. z o.o. oraz nie będzie zmian w KRS i NIP oraz w numerach kont bankowych.

Zmieniła się natomiast reprezentacja spółki w Polsce, której przedstawicielem obecnie jest Roman Aftowicz jako prokurent zarządu.

Zmieniają się również numery telefonów stacjonarnych i adresy e-mail, a także adres strony internetowej, która znajduje się obecnie w fazie postępującej transformacji.

W najbliższym czasie ulegnie również zmianie siedziba spółki Kongskilde Polska, chociaż pozostanie ona nadal w Kutnie.

Kongskilde Polska zapewnia swoich klientów i dostawców, że „nowa” Kongskilde będzie szybciej odpowiadała na potrzeby rynku, bardziej skupiała się na wymaganiach klientów, a także podnosiła standardy współpracy z dostawcami.

Kongskilde Polska obecnie, jak nigdy przedtem, będzie mogła postawić na rozwój w wielu aspektach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kongskilde Polska