AVT i Danaher ogłosiły porozumienie w sprawie przejęcia
7 mar 2017 10:31

Firma Advanced Vision Technology (AVT), czołowy producent rozwiązań do automatycznej inspekcji druku, kontroli procesów oraz systemów zapewniania jakości i kontroli barw w druku, ogłosiła zawarcie z Pelican Merger Holdings Israel ostatecznej umowy połączeniowej, zgodnie z którą zostanie przejęta przez Product Identification Platform (PIP) należącą do Danaher Corporation. Pelican Merger Holdings Israel zakupi wszystkie wyemitowane akcje AVT, płacąc gotówką po 14,5 EUR za akcję.

Systemy inspekcji w linii firmy AVT są wykorzystywane przez czołowych producentów opakowań i etykiet na świecie w celu poprawy jakości produktu oraz wydajności produkcyjnej. Wielu tych samych klientów jest obsługiwanych przez firmy X-Rite i Esko, które wchodzą w skład Platformy Identyfikacji Produktu grupy Danaher. Połączenie silnej pozycji AVT w zakresie kontroli druku i jakości z możliwościami inspekcji koloru X-Rite oraz opakowaniowym workflow Esko umożliwi wszystkim trzem firmom zaoferowanie rozwiązań, które uproszczą zarządzanie skomplikowanymi łańcuchami wartości w biznesie opakowań zarówno producentom opakowań, jak i właścicielom marek CPG.

Jaron Lotan, dyrektor generalny AVT, powiedział: „To ekscytujący krok na drodze rozwoju AVT, zarówno z punktu widzenia naszych klientów, jak i naszych współpracowników. Bycie częścią PIP Danahera wzmocni możliwości kontynuowania wdrażania naszej strategii i pozwoli nam dostarczać więcej innowacyjnych i łączonych rozwiązań dla opakowaniowego i etykietowego łańcucha wartości.”

Jesteśmy podekscytowani przyłączeniem AVT do platformy Danaher, w której skład wchodzą X-Rite, Pantone, Esko, MediaBeacon, Videojet, Linx, Laetus oraz Foba - powiedział Joakim Weidemanis, dyrektor wykonawczy Grupy Danaher w zakresie platformy Product ID. - AVT to doskonałe przedsiębiorstwo, które cechują innowacyjne produkty, silna marka, zaangażowany zespół oraz doskonałe perspektywy rozwoju. Uważamy AVT za naturalne dopełnienie naszej platformy biznesowej obsługującej łańcuch wartości opakowań i etykiet.”

Rada Nadzorcza AVT jednomyślnie zaaprobowała transakcję i również jednomyślnie zarekomendowała to samo akcjonariuszom AVT. Warunki transakcji zostaną teraz poddane zwyczajowym procedurom, m.in. akceptacji akcjonariuszy. Umowa powinna wejść w życie w drugim kwartale 2017 r.

Na podstawie informacji AVT opracował TK