International Paper wśród „najbardziej podziwianych amerykańskich firm”
8 mar 2017 09:47

International Paper znalazł się ponownie – 14. raz w ciągu ostatnich 15 lat - na liście czasopisma „Fortune” jako jedna z „najbardziej podziwianych firm amerykańskich”.

Ankieta dotycząca „najbardziej podziwianych firm w świecie” obejmuje dziewięć atrybutów krytycznych dla światowego sukcesu firmy, w tym m.in. jakość zarządzania, odpowiedzialność społeczną, zarządzanie ludźmi i globalną konkurencyjność. Lista powstaje na podstawie badań ankietowych przedsiębiorstw, kadry kierowniczej, dyrektorów i analityków.

Pełna lista pojawiła się w marcowym wydaniu dwutygodnika i jest dostępna na stronie internetowej „Fortune”.

IP zdobył uznanie za wyniki osiągnięte w następujących kategoriach: zdolność do przyciągania i zatrzymywania utalentowanych ludzi; jakość zarządzania; odpowiedzialność społeczna dla społeczności i środowiska; innowacyjność; jakość produktów lub usług; mądre wykorzystanie zasobów korporacyjnych; stabilność finansowa; długoterminowa wartość inwestycji; efektywność w prowadzeniu działalności gospodarczej w skali globalnej.

International Paper jest globalnym producentem odnawialnych opakowań, celulozy i papieru posiadającym zakłady produkcyjne w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie (w tym w Polsce), Afryce Północnej, Azji i Rosji. Produkuje on opakowania, które zapewniają ochronę i promowanie towarów w handlu na całym świecie; celulozę na potrzeby produkcji pieluch, papierów higienicznych i innych produktów do higieny osobistej, które promują zdrowie i dobre samopoczucie; papiery, które ułatwiają naukę i komunikację; oraz worki papierowe, kubki i pojemniki na żywność, które zapewniają wygodę i przenośność. IP zatrudnia około 55 tys. pracowników w ponad 24 krajach. Przychody netto ze sprzedaży za rok 2016 wyniosły 21 mld USD.

Na podstawie serwisu Tappi opracował TG