Produkcja płyt w rytmie Duplo
8 mar 2017 12:29

Zajmująca się wydawaniem i produkcją płyt CD oraz DVD firma Mediapixel na początku tego roku zainwestowała w urządzenie do wykańczania Duplo Docucutter DC-646iPro. beznazwy

Mediapixel to firma działająca na rynku od 12 lat, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze klientów w zakresie produkcji płyt CD i DVD. Nie obawia się zleceń wyszukanych, kolekcjonerskich, które oprócz płyty CD zawierają dodatkowe materiały (pocztówki, bilety okolicznościowe, zaproszenia, zdjęcia, wizytówki, wlepki itp. ). Wykorzystuje do tego różne techniki drukowania, również na podłożach niestandardowych. „Do tej pory wykonywaliśmy opakowania na płyty wykorzystując tradycyjne metody i urządzenia z lat 90. – mówi Jacek Szary, właściciel Mediapixel. - Jednak poszukiwaliśmy urządzenia, które z jednej strony poradzi sobie z różnymi materiałami - cienkimi i grubszymi kartonami, z drugiej – będzie innowacyjne i nowoczesne (...). Chcieliśmy bowiem uzyskać najwyższej jakości produkt w krótkim czasie i przy zaangażowaniu jak najmniejszej liczby osób. (...) Wielofunkcyjna maszyna Duplo Docucutter DC-646iPro zastępująca trzy inne urządzenia, a także trzy inne osoby, które muszą je obsługiwać (zwłaszcza, że muszą to być – jak np. w przypadku gilotyny - specjalnie przeszkoleni pracownicy) była odpowiedzią na nasze potrzeby i wizję firmy, jaką chcemy się stać”.

Docucutter DC-646iPro to pierwsze rozwiązanie Duplo zakupione przez Mediapixel. Nie tylko zastępuje tu obecnie kilka używanych przez firmę maszyn, ale przede wszystkim skraca cykl produkcji, a także pozwala wykonywać egzemplarze próbne dla klientów. „Nasza produkcja – mówi Jacek Szary - dzięki inwestycji w nową cyfrową maszynę drukującą i urządzenie Duplo możliwa jest obecnie już od jednej sztuki. Jest to szczególnie ważne np. przy druku muzycznych edycji kolekcjonerskich. Pozwala nam bowiem na spersonalizowanie produktu i minimalizuje straty, jakie powstają przy tzw. rozbiegówkach technologicznych. To dla nas bardzo ważne, szczególnie przy droższych papierach, jakich często używamy. Co również istotne - ze względu na precyzję cięcia, jakie oferuje rządzenie Duplo - obecnie generujemy dużo mniej odpadów, co przekłada się na niższe koszty produkcji i wpływa na ochronę środowiska”. Wspomniana precyzja cięcia jest – jak podkreśla właściciel firmy - ważna także w innym aspekcie: „Każdego dnia wykonujemy zadania wymagające bardzo dużej precyzji. Na dotychczasowych urządzeniach osiągnięcie zadowalającego efektu było bardzo trudne i czasochłonne. Przykładowo – proces produkcji poligraficznej dla pudełka muzycznego wymaga bardzo dokładnego cięcia oraz podwójnej perforacji. Obecnie – dzięki Duplo - odbywa się to automatycznie. Z kolei obwoluty, które często wykonujemy, do tej pory wycinane były tylko z wykrojnika i niejednokrotnie nie przylegały do pudełka tak dokładnie, jakbyśmy tego chcieli. Z Duplo możemy wykonać teraz próbne ich egzemplarze i dopasować je idealnie do opakowania, bez konieczności wykonywania wykrojnika, który jest także pewnym kosztem dla całego zlecenia i dla naszych klientów. (...)”.
Firma Mediapixel specjalizuje się także w drukowaniu na papierach niepowlekanych. „Muszą być one nie tylko złamane, ale także zbigowane, żeby całość wyglądała elegancko. Nasi klienci zwracają uwagę na takie szczegóły; urządzenie Duplo bardzo pomaga nam w realizacji tego rodzaju prac – podkreśla Jacek Szary. – Duplo znakomicie radzi sobie również z nietypowymi dla nas wcześniej zleceniami. Kilka dni temu otrzymaliśmy zlecenie wykonania w bardzo krótkim dużej liczby biletów i zaproszeń koncertowych. Maszyna Duplo również w tym zakresie zdała świetnie egzamin, pracując bezobsługowo przez długi czas. (…) Dzięki temu systemowi możemy oferować naszym klientom spersonalizowane druki o najwyższej jakości, skracając czas wykonania, a tym samym koszty produkcji, dlatego oceniam tę inwestycję bardzo pozytywnie”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska