Koenig & Bauer zbuduje nowe centrum demonstracyjne w Würzburgu
16 mar 2017 10:39

Na dziewięć miesięcy przed oficjalnymi obchodami jubileuszu 200-lecia firmy Koenig & Bauer AG (KBA), które odbędą się we wrześniu 2017 r., na początku br. na terenie fabryki koncernu w Würzburgu wykopano fundamenty pod nowe centrum demonstracyjne technologii cyfrowej i fleksograficznej. 14 marca prezes KBA Claus Bolza-Schünemann oraz Christoph Müller, dyrektor generalny spółek zależnych: KBA-Digital & Web Solutions AG & Co. KG oraz KBA-Flexotecnica S.p.A., który wynajmie F4_DSC4025_gcentrum od koncernu, uczestniczyli w rozpoczęciu budowy nowego gmachu.

Koszt budowy centrum o powierzchni użytkowej ok. 2100 m2 i kubaturze ponad 21 tys. m3 wyniesie 6 mln euro (to koszt infrastruktury technicznej, ale bez maszyn demonstracyjnych). Będzie największym z budynków, które KBA postawiła w ostatnich latach w Würzburgu (nowe centrum logistyczne i studio projektowe w 2001, dwie hale produkcyjne w 2003 i 2008 oraz nowa odlewnia w 2012 r.).

W obecności burmistrza Würzburga Christiana Schuchardta, członków zarządu Grupy, architekta, wykonawców oraz innych zaproszonych gości Bolza-Schünemann odniósł się w słowie wstępnym do faktu kurczenia się rynku druku komercyjnego i wynikającej z niego decyzji o skoncentrowaniu się przez Grupę KBA na perspektywicznych sektorach rynku takich jak opakowalnictwo (które zapewnia 70 proc. obecnych przychodów Grupy KBA) oraz druk cyfrowy i przemysłowy. Centrala w Würzburgu została wybrana na miejsce budowy nowego centrum demonstracyjnego z uwagi na swoje położenie i wygodny dostęp dla klientów do międzynarodowego portu lotniczego we Frankfurcie.

W nowym centrum, stanowiącym swoistą konkurencję dla centrum demonstracyjnego prezentującego maszyny do druku offsetowego i systemy po druku w Radebeul, prezentowane będą cyfrowe maszyny RotaJET do druku komercyjnego, publikacji oraz dekoracyjnego, maszyna do druku flekso z rotacją od KBA-Digital & Web z włoskiej spółki zależnej KBA-Flexotecnica, przeznaczona dla opakowań giętkich, i nowo opracowana arkuszowa maszyna fleksograficzna z KBA-Digital & Web do druku bezpośredniego na tekturze falistej. Otwarcie centrum dla klientów powinno nastąpić jesienią 2017 r. Oprócz prezentacji odbywać się w nim również będą testy nowych rozwiązań.

Na podstawie informacji Grupy KBA opracował TK

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>