Nagroda w konkursie Zoom-Art dla kalendarza Drukarni Tinta
21 mar 2017 09:54

kalendarz3 marca br. w katowickiej Galerii Rondo Sztuki odbyła się gala finałowa tegorocznej edycji konkursu kalendarzy Zoom-Art, organizowanego przez firmy Agir i One Media Group. Nagrodę za najlepszą jakość zdobył projekt zgłoszony przez Drukarnię Tinta z Działdowa, zrealizowany przez nią na arkuszowej maszynie KBA Rapida 106. Strategicznym partnerem w realizacji kalendarza była firma KBA CEE – dostawca maszyny.
Pomysł stworzenia kalendarza na 2017 rok, prezentującego potencjał technologiczny Drukarni Tinta i różne próbki uszlachetnień możliwych do wykonania na maszynie KBA Rapida 106-6 LTTL ALV2, zrodził się tuż po jej uruchomieniu w drugiej połowie ub.r. Bogate wyposażenie (m.in. 6 zespołów drukujących i 2 wieże lakierujące) pozwala na uzyskiwanie na niej licznych efektów specjalnych i pozwala na niestandardowe wykańczanie produktów poligraficznych, także na podłożach wysokogramaturowych. Nagrodzony kalendarz jest jednym z nich. Mówi Paweł Krasowski, marketing & product manager w firmie KBA CEE: „Kalendarz zawiera liczne przykłady niezwykle atrakcyjnych wizualnie uszlachetnień, uzyskanych dzięki właściwemu doborowi różnego rodzaju farb, lakierów i wałków rastrowych o różnym grawerunku, a także zastosowaniu jednej bądź dwóch wież lakierujących przy jego produkcji. Całość daje oszałamiający efekt, który docenili nie tylko klienci KBA czy Drukarni Tinta, wśród których kalendarz był dystrybuowany, ale też jurorzy konkursu Zoom-Art”.
W projekt zaangażowali się także dostawcy materiałów eksploatacyjnych, wykorzystywanych w codziennej produkcji drukarni (Merck, Papyrus, Weilburger Grafik Polska i Zeller+Gmelin) oraz firma specjalizująca się w uszlachetnianiu druków – Multifol. Fotografie na potrzeby kalendarza wykonał Andrzej Waszczuk. 16 marca br. w Drukarni Tinta odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich firm mających udział w powstaniu kalendarza. Małgorzata Szerszyńska - dyrektor przedsiębiorstwa, dziękując im za wkład w realizację projektu, poinformowała jednocześnie, że współpraca ta będzie kontynuowana przy produkcji kalendarza na 2018 rok.
Mówi Jan Korenc – prezes KBA CEE: „Gratulujemy Drukarni Tinta zdobycia 1. nagrody za jakość w prestiżowym konkursie kalendarzy Zoom-Art i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z nią wziąć udział w tym ciekawym przedsięwzięciu. Dziękujemy również pozostałym partnerom, którzy zaangażowali się w ten projekt i mamy nadzieję, że w tym samym gronie zrealizujemy równie atrakcyjny kalendarz na rok 2018. Drukarni Tinta życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji z realizowanych zleceń, a przede wszystkim – całej rzeszy zadowolonych z jej usług klientów”.

Opracowano na podstawie informacji firmy KBA CEE