KBA-Flexotecnica i KBA Digital & Web Solutions zacieśniają współpracę
22 mar 2017 11:06

csm_29683-001_g_efec04fc8eW pierwszych tygodniach nowego roku firma KBA-Flexotecnica, włoski oddział koncernu Koenig & Bauer AG (KBA), sprzedała kilka maszyn flekso z centralnym cylindrem do druku opakowań papierowych i foliowych. Jednym z nabywców była hiszpańska firma EMSUR SPO, która zainwestowała w model EVO XDs/n z ośmioma zespołami drukującymi oraz dodatkowym zespołem lakierującym. Pozostałe maszyny trafiły do drukarń fleksograficznych z Włoch, Francji, Japonii, Wielkiej Brytanii i Australii. Już wkrótce do polskiej drukarni Mondi Kutno trafi model EVO XG LR z dziesięcioma zespołami drukującymi i zespołem lakierującym.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Już wkrótce rozstrzygną się losy kolejnych projektów. W nadchodzących latach zamierzamy znacząco zwiększyć nasz udział w światowym rynku” - mówi Christoph Müller, dyrektor generalny spółki KBA Digital & Web oraz – od początku bieżącego roku – dyrektor generalny KBA-Flexotecnica. Tym samym należy spodziewać się zacieśnienia współpracy między KBA-Flexotecnica i KBA Digital & Web Solutions.

Symptomatyczna dla wspomnianego faktu jest decyzja o rozpoczęciu budowy nowego Centrum Demonstracyjnego dla maszyn cyfrowych i fleksograficznych, zapoczątkowana 14 marca br. w Würzburgu w obecności prezesa KBA Clausa Bolza-Schünemanna oraz Christopha Müllera. W nowym centrum, stanowiącym swoistą konkurencję dla centrum demonstracyjnego prezentującego maszyny do druku offsetowego oraz systemy po druku w Radebeul, będą prezentowane cyfrowe maszyny RotaJET do druku komercyjnego, publikacji i dekoracyjnego od KBA Digital & Web Solutions, maszyna do druku flekso z rotacją KBA-Flexotecnica przeznaczona dla opakowań giętkich oraz nowo opracowana arkuszowa maszyna fleksograficzna z KBA-Digital & Web Solutions do druku bezpośredniego na tekturze falistej. Otwarcie centrum dla klientów powinno nastąpić jesienią 2017 r. Koszt budowy centrum o powierzchni użytkowej ok. 2100 m2 i kubaturze ponad 21 tys. m3 wyniesie 6 mln euro (to koszt infrastruktury technicznej, ale bez maszyn demonstracyjnych).

Christoph Müller: „Jako jeden z czołowych producentów maszyn drukujących na świecie o silnej pozycji na rynku opakowaniowym chcemy maksymalnie wykorzystać możliwe synergie w obrębie grupy w zakresie druku opakowań – obszarze biznesowym, w którym KBA jest nadal nowicjuszem – i połączyć wspólną wiedzę oraz zasoby w celu osiągnięcia jeszcze większego sukcesu rynkowego.” W skali globalnej KBA-Flexotecnica już teraz wykorzystuje międzynarodową sieć sprzedaży i serwisu należącą do Grupy KBA.

Na podstawie informacji firmy KBA opracował TK