Benoit Chatelard nowym prezesem i CEO w Flint Group
28 mar 2017 09:59

Firma Xeikon, oddział Flint Group oraz jeden z czołowych dostawców rozwiązań do druku cyfrowego w kolorze, 27 marca br. poinformowała o nominacji Benoit Chatelarda na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego oddziału Digital Solutions w Flint Group, która zacznie obowiązywać od 8 maja 2017 r. Chatelard otrzyma również propozycję objęcia stanowiska dyrektora generalnego firmy Xeikon (wymaga to jeszcze zgody udziałwwwowców).

Chatelard ma bogatą przeszłość na rynku przemysłowego druku cyfrowego. W ostatnim okresie pełnił funkcję wiceprezesa Production Printing Business Group w Ricoh Europe. Karierę w sektorze przemysłowego druku cyfrowego rozpoczął w 2002 r. od objęcia stanowiska szefa działu systemów druku w IBM odpowiedzialnego za Francję, Belgię i Luksemburg. Po utworzeniu przez Ricoh i IBM spółki joint venture InfoPrint Solutions w 2007 r. został mianowany jej wiceprezesem i dyrektorem generalnym na obszar Azji i Pacyfiku z centralą w Singapurze, a w kolejnych latach obejmował kolejne funkcje kierownicze w Ricoh Europe.

Na wstępie chciałbym podziękować Wimowi Maesowi za lata jego pracy w firmie Xeikon oraz za świetną pracę w formowaniu oddziału Flint Group Digital Printing Solutions po naszym przejęciu Xeikona - powiedział Antoine Fady, dyrektor generalny Flint Group. - Jego wkład w naszą zdolność do dalszego rozwijania firmy Xeikon, integrację działów sprzedaży między oddziałami, wdrażanie właściwej segmentacji rynku, rozwijanie i wcielanie strategii inwestycyjnych oraz tworzenie harmonogramu rozwoju produktów dla oddziału Digital Printing Solutions był nieoceniony. Pod jego kierownictwem Xeikon rozwinął swoją działalność na rynku etykiet i opakowań (...). Podczas gdy Wim opuszcza naszą firmę, jesteśmy szczęśliwi, że zyskujemy dyrektora o takiej jakości i doświadczeniu jak Benoit, który będzie dalej rozwijał oddział. Misją Flint Group jest bycie globalnym dostawcą wyposażenia do druku offsetowego, a jego wiedza i doświadczenie będą ważne w jej dalszej realizacji.”

Opuszczam Xeikon i Flint Group z mieszanymi uczuciami - powiedział Maes. - Świetnie spędziłem czas w firmie i jestem zadowolony z postępu, jakiego dokonaliśmy. Chciałbym szczególnie podziękować cudownym klientom Xeikona, partnerom i pracownikom za osiem bardzo interesujących i satysfakcjonujących lat. Jestem dumny z tego, że miałem swój wkład w historię firmy Xeikon i nie mam wątpliwości, że Benoit będzie ją kontynuował z jeszcze większymi sukcesami”.

Czekam z niecierpliwością na objęcie nowej funkcji - przyznał Chatelard. - To ekscytujący czas w branży, zarówno dla Xeikona, jak i jego klientów. Pod kierownictwem Wima firma stworzyła solidne podstawy na przyszłość, a ja zamierzam kontynuować jego dzieło, budując jeszcze bliższe kontakty z klientami i pracując nad zrozumieniem oraz zaspokojeniem nowych potrzeb klientów na stale zmieniającym się rynku.”

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK