Dni Otwarte Perfecta 2017
28 mar 2017 12:06

beznazwyPodczas Dni Otwartych, które będą się odbywać w dniach od 25 do 27 kwietnia br. w Bautzen w Niemczech, firma Perfecta zaprezentuje dwie linie zaawansowanych technologicznie produktów: ECO Line i Premium Line.

Maszyny produkowane przez firmę Perfecta - wiodącego niemieckiego producenta krajarek, trójnoży oraz systemów cięcia - od lat znane są z wysokiej jakości i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w zakresie cięcia papieru. Ich dystrybutorem na rynku polskim jest firma Avargraf. „Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia podczas Dni Otwartych naszego partnera, firmy Perfecta – mówi Sławomir Kugaudo, prezes Avargraf Sp. z o.o. –Zainteresowanych prosimy o kontakt z naszą firmą. Tego rodzaju imprezy bowiem to doskonała okazja do zapoznania się z szeroką ofertą produktów producenta, który cieszy się dużą popularnością na świecie, także w Polsce. W Bautzen zaprezentuje on najnowsze z nich - linię ECO Line, która jest kierowana do klienta szukającego ekonomicznych rozwiązań, przy jednoczesnym zapewnieniu solidnych technologii i najwyższej precyzji oraz charakteryzującą się najwyższym poziomem technicznym linię Premium Line – dla szukających wysokiego poziomu automatyzacji i integracji oprogramowania w ramach przemysłowego procesu cięcia. Obok techniki maszynowej podczas Dni Otwartych pojawią się także inne interesujące tematy takie jak integracja z systemem MIS, finansowanie zakupów i wiele innych (...)”.

Wśród produktów z linii ECO Line prezentowanych podczas Dni Otwartych znajdą się m.in. wysokowydajne krajarki ECO Line 78 i ECO Line 132, charakteryzujące się – jak podaje producent - solidną jakością przy najwyższej precyzji cięcia. Serię Eco Line w standardowej wersji cechują siła docisku belki, która automatycznie dopasowuje się do formatu cięcia; prosta i inteligentna koncepcja obsługi wraz z wizualizacją animacji dla ustawiania, serwisu i konserwacji. Urządzenia mają też możliwość wizualizacji procesu cięcia na monitorze dotykowym, dokładnego pozycjonowania ciętego wsadu za pomocą siodła z napędem serwo i wygodnego manipulowania ciętym ręcznie wsadem dzięki jednolitemu stołowi do cięcia. Wszystkie maszyny wchodzące w skład serii mogą zostać uzupełnione szeroką gamą urządzeń peryferyjnych takich jak m.in. podnośniki, utrząsarki czy układacze stosu.

W ramach serii Premium Line firma Perfecta zaprezentuje rozwiązania umożliwiające „inteligentne” łączenie urządzeń w systemy cięcia i ich integrację w cyklu produkcyjnym. Jak zapewnia dostawca, poprawia to niezawodność i zwiększa wydajność pracy, a integracja cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS pozwala na transfer danych i kontrolę całego procesu: od etapu prepress do fazy produkcji. Podczas Dni Otwartych firma zademonstruje automatyzację procesu cięcia za pomocą systemów Perfecta 92 i 132, współpracujących z w pełni automatycznym systemem pobierania, liczenia i utrząsania papieru BASA oraz system automatycznego obracania papieru w krajarce w celu obcięcia go z 4 stron.

Firma zaprezentuje także trójnóż Perfecta SDY TS, pozwalający na przycinanie książek, broszur i czasopism o różnych wymiarach i grubości bloku, oraz trójnóż PerfectaTrim Star 110 – dla przemysłowego cięcia w jednej linii broszur, książek, katalogów i bloczków. Goście Dni Otwartych w Bautzen będą mogli również zobaczyć maszynę Perfecta Bookline Plus do wykonywania oprawy miękkiej z zastosowaniem wszystkich technologii oprawy klejonej (klej gorący, PUR, klej zimny).

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf