Flint Group wdraża w Europie nową technologię obróbki płyt termicznych
28 mar 2017 10:21

FGFP nyloflex® Xpress Thermal Processor

Podczas odbywającej się w dniach 27-29 marca br. w belgijskim Lier imprezy Xeikon Café firma Flint Group Flexographic Products wprowadza na rynki EMEA (Europy, Afryki i Środkowego Wschodu) nowy system do obróbki płyt termicznych nyloflex Xpress Thermal Processor. Jest on już dostępny w Ameryce Północnej, a w drugiej połowie 2017 r. będzie oferowany na skalę globalną.

System nyloflex Xpress Thermal Processor łączy szybkość produkcji płyt termicznych z wyjątkową jakością płyt i druku, stanowiąc inteligentną konstrukcję z ulepszonym interfejsem użytkownika. Wyjątkowa charakterystyka naświetlarki gwarantuje bezprecedensową kontrolę i umożliwia bardziej spójną i stabilną produkcję płyt.

Friedrich von Rechteren, wiceprezes ds. sprzedaży EMEA oraz globalnego marketingu w Flint Group Flexographic Products, mówi: „Wierzymy, że nasze nowe, zintegrowane rozwiązanie jest klasą samą w sobie. Osiągnęliśmy ten rezultat podchodząc holistycznie do całego procesu. Łącząc to, co najlepsze w zakresie wzornictwa, rozwoju płyt oraz inżynierii materiałowej, Flint Group oferuje system, który zapewnia redukcję kosztów, poprawę jakości oraz większą ekologiczność”.

Inteligentna konfiguracja nyloflex Xpress Thermal Processor pozwala na zastosowanie mniejszej liczby komponentów, a tym samym uproszczenie serwisu, skrócenie czasów przestoju oraz zmniejszenie kosztów operacyjnych związanych z jego pracą. W naświetlarce wykorzystano rozwiązania umożliwiające precyzyjną kontrolę dystrybucji ciepła na całej szerokości bębna oraz na płycie, a tym samym zapewniające lepszą stabilność wymiarową płyty i spójność jej obróbki. Dokładna regulacja ciepła eliminuje również potrzebę chłodzenia. Co więcej, nyloflex Xpress Thermal Processor został wyposażony w inteligentne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania poprawiające jego obsługę. Naświetlarka została stworzona z myślą o perfekcyjnej obsłudze płyt cyfrowych z serii nyloflex (dwie pierwsze to nyloflex XPH oraz nyloflex XPM Digital).

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK