Xeikon PX3000 debiutuje na Xeikon Café 2017
28 mar 2017 12:16

Goście spotkania Xeikon Café Packaging Innovations 2017, odbywającego się w dniach 28-31 marca w belgijskim Lier, byli świadkami pokazu nowej inkjetowej maszyny do cyfrowego druku etykiet Xeikon PX3000 UV. Nowe urządzenie, wykorzystujące inkjetową technologię Xeikon Panther UV, stanowi uzupełnienie serii 30XEI_pr17012_PR Xeikon PX3000_Xeikon PX300000 oraz maszyn Xeikon CX3 opartych na technologii suchego tonera.

Firma zdecydowała się na stworzenie modelu PX3000 w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na nowe technologie w obszarze cyfrowego druku etykiet. „Xeikon PX3000, oparty na naszej nowo opracowanej inkjetowej technologii Panther UV i drukujący atramentami PantherCure UV, został opracowany pod kątem potrzeb rynku etykietowego oraz jego użytkowników końcowych - podkreśla Jeroen Van Bauwel, dyrektor ds. zarządzania produktem w firmie Xeikon. - Xeikon PX3000 uzupełnia naszą ofertę maszyn na suchy toner, więc wybór producentów etykiet będzie uzależniony od rynków, jakie obsługują użytkownicy końcowi, takich jak spożywczy, zdrowia i urody, przemysłowy, win i alkoholi, farmaceutyczny i napojowy. Każdy z nich ma swoje specyficzne potrzeby – nic nie obsłuży ich wszystkich.

Inkjet i elektrofotografia to różne technologie, ze swoimi zaletami i wadami, więc wybór jest uzależniony od ich użytkowników. Postrzegamy inkjet UV jako uzupełnienie oferty, która – przykładowo - zaspokaja potrzeby klientów w zakresie dużej trwałości druku, wyjątkowego połysku oraz odporności na zadrapania, ale nie zapominamy o korzyściach zapewnianych przez suchy toner w aplikacjach, w których wysoka jakość druku, bezpieczeństwo żywności oraz kompatybilność z wymagającymi podłożami, takimi jak naturalny papier, są kluczowe.”

Nową maszynę PX3000 charakteryzują duża prędkość drukowania, wytrzymałość oraz efektywność kosztowa. Maszyna drukuje na wstędze o szerokości 330 mm z maksymalną prędkością 50 m/min kolorami CMYK i białym, w rozdzielczości 600x600 dpi. PX3000 zadrukowuje podłoża samoprzylepne, papier, PVC, PP, PET oraz PE.

Cyfrowe maszyny Xeikona – zarówno te wykorzystujące technologię suchego tonera, jak i UV inkjet, są oparte na firmowym interfejsie cyfrowym X-800, który zapewnia doskonałą i niezmienną jakość druku w połączeniu z wyjątkową wydajnością. X-800 obsługuje szeroką gamę formatów plików oraz radzi sobie z wymagającymi zleceniami zawierającymi zmienne dane. Intuicyjny i oparty na otwartych standardach, X-800 umożliwia wdrażanie elastycznych, w pełni zautomatyzowanych workflow w każdej przestrzeni produkcyjnej.

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!