XVIII Bal Słowa Polskiego
28 mar 2017 10:12

22 kwietnia br., w pierwszą sobotę po Wielkiej Nocy, w hotelu The Westin Warsaw odbędzie się po raz kolejny Bal Słowa Polskiego – charytatywne wydarzenie Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.

Oprawę muzyczną balu zapewnią Bardabusz Orkiestra oraz DJ Tomeq. O podniebienia gości zadba znany z poprzednich edycji balu, nieoceniony szef kuchni hotelu Westin – Janusz Korzyński, który przygotuje wykwintne menu kuchni fusion.

Na gości czekać będzie muzyczna niespodzianka: koncert zespołu Blue Cafe, niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej i laureata wielu prestiżowych nagród. Zespół został stworzony przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala; istnieje od 1998 roku. Trzon grupy stanowią: Paweł Rurak-Sokal – kompozycje, instrumenty klawiszowe, gitara; Dominika Gawęda – wokal, teksty; Sebastian Kasprowicz oraz współpracujący na stałe z zespołem Michał Grott, Piotr Kolasa, Wojtek Miecznikowski.

Tradycyjnie podczas imprezy odbędą się loteria fantowa oraz aukcja dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich, biżuterii, starych win i wielu innych przedmiotów. Bal Słowa Polskiego to święto nie tylko pasjonatów słowa drukowanego i kultury polskiej, ale przede wszystkim ludzi wielkiego serca.

Dochód z aukcji i loterii fantowej zostanie przeznaczony - jak co roku - na kontynuację projektu „Książka pod strzechy”, mającego na celu uzupełnianie księgozbiorów w wiejskich szkołach i bibliotekach gminnych, a także na realizację programów edukacyjno-kulturalnych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Recepcja gości rozpocznie się 22 kwietnia o godzinie 20:00 w foyer sali balowej hotelu Westin w Warszawie.

Więcej informacji o XVIII charytatywnym Balu Słowa Polskiego pod adresem www.bractwogutenberga.pl

W sprawach związanych z rezerwacją miejsc prosimy o kontakt z Kancelarią Bractwa kancelaria@bractwogutenberga.pl, tel. 22 652-19-33, +48 501 205 801 lub bezpośrednio imalanowska@bractwogutenberga.pl, tel. 48 502 62 39 41.

Opracowano na podstawie informacji PBKG