Bezprocesowe płyty termiczne Kodak Sonora UV na rynkach wielu krajów
29 mar 2017 09:47

Kodak poinformował o wprowadzeniu w wielu krajach komercyjnej wersji bezprocesowych płyt termicznych Kodak Sonora UV. SonoraUV_maleObecnie są one dostępne w regionach: Europy, Azji, Australii i Oceanii oraz Środkowego Wschodu. Jak zapewnia producent, umożliwiają one realizację wyższych – nawet do 30 tys. odbitek – nakładów w technice offset UV niż jakiekolwiek inne płyty bezprocesowe.
„Jesteśmy przekonani, że płyty bezprocesowe Kodak to najlepsze rozwiązanie w kontekście zastosowań UV. W naszym przypadku nie mamy miejsca na tradycyjną wywoływarkę, a przy tym płyty te oferują dodatkowe korzyści: większą stabilność całego procesu ich obróbki, mniejsze zaangażowanie pracowników i niższe koszty wytworzenia formy drukowej – mówi Torsten Gröger, dyrektor ds. produkcji w firmie cre art z miejscowości Fulda w Niemczech. – Dzięki bezprocesowym płytom Kodak Sonora UV i większej funkcjonalności posiadanej przez nas maszyny drukującej, wyposażonej w wiele dodatkowych opcji (m.in. umożliwiającej zastosowanie farb UV), jesteśmy w stanie realizować bardzo złożone i wymagające prace przy zastosowaniu dowolnego podłoża. (...) Płyty Sonora UV pozwalają na realizację znacząco wyższych nakładów, przy których znajdują zastosowanie farby UV – możemy dzięki nim uzyskać co najmniej dwa razy więcej odbitek niż w przypadku wcześniej przez nas wykorzystywanych płyt Sonora XP”.
Płyty Sonora UV bazują na technologii zastosowanej w wersji Sonora XJ wprowadzonej w 2016 r. na rynek japoński. Podobnie jak flagowy produkt z tej serii – Sonora XP – nie wymagają żadnych zmian w istniejącym parku maszynowym. Można je wykorzystywać w druku arkuszowym, heatsetowym i coldsetowym, a także przy produkcji opakowań oraz w zastosowaniach UV. Zdaniem firmy Kodak nowo wprowadzone na rynek płyty Sonora UV powinny spotkać się ze szczególnym zainteresowaniem drukarń opakowaniowych, gdyż ich parametry wychodzą naprzeciw rygorystycznym wymogom technologii UV. Ich dodatkowa wartość to korzyści ekonomiczne i ekologiczne, zapewniane przez technologię bezprocesową.
„Firma Kodak jest zdeterminowana, by wciąż inwestować w prace badawczo-rozwojowe nad rozwiązaniami, które umożliwią dostawcom usług poligraficznych wprowadzenie szerszej gamy zastosowań i wchodzenie na nowe rynki, przy jednoczesnym zachowaniu jak największego poziomu proekologiczności prowadzonych działań – mówi Richard Rindo, dyrektor generalny działu druku offsetowego i wiceprezes Print Systems Division w firmie Kodak. – Ponad 3000 naszych klientów z całego świata z powodzeniem korzysta z bezprocesowych płyt Sonora, realizując znaczące oszczędności i wdrażając szereg praktyk środowiskowych. Z kolei fakt, że są one produkowane w kilku fabrykach zlokalizowanych w USA, Europie, Japonii i Chinach, sprawia, że możemy je dostarczać szybciej, zapewniając lepsze wsparcie i obsługę klienta”.
Więcej informacji na temat korzyści zapewnianych przez bezprocesowe płyty Sonora można znaleźć na dedykowanym blogu firmy Kodak.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak