Rozwiązania Canon podczas targów Film Video Foto
31 mar 2017 13:42

imagePROGRAF PRO-1000Podczas zbliżających się targów Film Video Foto (6-8 kwietnia, Hala Expo, al. Politechniki 4 w Łodzi) Canon zaprezentuje najnowszą ofertę dla profesjonalnych fotografów i filmowców. Odwiedzający będą także mogli zobaczyć praktyczne wykorzystanie ekosystemu urządzeń – od lustrzanek i obiektywów po zaawansowane drukarki fotograficzne.

Wśród prezentowanych rozwiązań znajdzie się m.in. seria drukarek do zastosowań kreatywnych imagePROGRAF PRO. Odwiedzający targi będą mogli także zobaczyć, wydrukowaną w całości na ploterach Canon serii imagePROGRAF, wystawę „Freckles” Agaty Serge – młodej i utalentowanej fotografki portretowej, laureatki m.in. nagrody Portrait Photographer of the Year 2016. Prezentowane na wystawie zdjęcia zostały wykonane na lustrzance Canon EOS 6D z obiektywem EF 40mm f/2.8 STM, a następnie wydrukowane na drukarce fotograficznej imagePROGRAF PRO-4000 i nowym papierze Canon Photo Paper Pro Premium Matte.

Pierwszego dnia targów odbędzie się spotkanie z autorką (6 kwietnia o godz. 16.00 w festiwalowej Strefie Sztuki), która opowie o swoich pracach, ulubionych technikach fotograficznych oraz procesie obróbki i wydruku zdjęć w profesjonalnych warunkach.

Prezentowana w strefie Canon najnowsza seria imagePROGRAF PRO to urządzenia do zastosowań graficznych dla branży kreatywnej i profesjonalnych fotografów. Zupełnie nowy zestaw atramentów wodnopigmentowych Canon LUCIA PRO (zawiera m.in. fotograficzny czarny, fotograficzny szary, matowy czarny) pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty kolorystyczne – zapewnia zwiększoną przestrzeń barwną, płynną gradację kolorów i odporność na zadrapania. Urządzenia doskonale sprawdzają się przy wydrukach czarno-białych. Innowacyjny, bezbarwny tusz Chroma Optimizer zapewnia lepsze odwzorowanie szczegółów w ciemniejszych obszarach, wyjątkowo intensywną czerń i niską ziarnistość wydruków w wysokiej jakości. Fotografowie z pewnością docenią także profesjonalny densytometr, który wyznacza nowe standardy w zakresie pomiarów barw wśród drukarek z tego segmentu.

Targi Film Video Foto, które w tym roku świętują swoją 20. rocznicę, to jedna z najważniejszych imprez branży fotograficznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentowane są tu nowości sprzętowe czołowych producentów, a także organizowane warsztaty i wystawy czołowych polskich artystów sztuk wizualnych. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 16 tys. osób, które miały możliwość zapoznania się z ofertą ponad 150 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach oraz obejrzenia 8 wystaw fotograficznych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon