EIZO na targach Film Video Foto
3 kwi 2017 12:52

Od wielu lat firma Alstor reprezentuje markę EIZO na targach Film Video Foto w Łodzi. Podczas tegorocznej edycji targów (6-8 kwietnia) osoby które odwiedzające jej stoisko będą mogły zobaczyć aktualną ofertę monitorów z serii ColorEdge. EIZO---kolory-pod-kontrola-(2017-03)

Po raz pierwszy szerszemu gronu zostanie zaprezentowany ColorEdge CG2730, 27-calowy model o rozdzielczości 2560x1440 i proporcjach ekranu 16:9. Monitor świetnie sprawdzi się w postprodukcji wideo i edycji foto. Odzwierciedla 99 proc. odcieni z palety Adobe RGB i 98 proc. z palety DCI-P3. Ma wbudowany wysokiej jakości kalibrator, który zapewnia doskonałą reprodukcję kolorów, bez dodatkowych zabiegów i straty czasu. Jego cechą szczególną jest wysoki kontrast (1500:1) zapewniający odtwarzanie „prawdziwej czerni”, bez srebrzenia, będącego bolączką monitorów z podświetleniem LED.

Oprócz możliwości zobaczenia monitorów graficznych i urządzeń do kalibracji firmy Datacolor, targi Film Video Foto będą okazją do rozmów ze specjalistami EIZO, którzy udzielą odpowiedzi na pytania techniczne, poradzą, który model wybrać oraz pokażą, jak łatwo i szybko skalibrować monitor.

Jednocześnie przez cały czas trwania targów na scenie, którą EIZO będzie dzielić z firmami Epson i Olympus, odbywać się będą prezentacje prowadzone przez śmietankę polskich fotografów i osób związanych z branżą foto i wideo.

Z kolei w sali konferencyjnej nr 3 na piętrze Hali Expo EIZO wraz z partnerami, firmami Epson i Olympus, organizuje cykl prezentacji z serii „Kolory pod kontrolą”. Do współpracy zaproszono znanych i cenionych fotografów: Jacka Boneckiego, Marcina Dobasa oraz Kubę Kaźmierczyka. W zawiłości procesu zarządzania kolorem uczestników wprowadzi Adam Jędrysik.

Szczegóły na stronie: http://www.eizo.pl/kolory-pod-kontrola/

Opracowano na podstawie informacji firmy Alstor