Rozwiązanie Esko Crystal 5080 XPS z nagrodą Red Dot Award
5 kwi 2017 11:21

wwwFirma Esko informuje, że jej innowacyjne rozwiązanie do tworzenia płyt fleksograficznych, Crystal 5080 XPS, otrzymało nagrodę Red Dot Award: Product Design 2017. Urządzenie zostało zgłoszone do konkursu przez niemiecką agencję projekcyjną Esko, firmę designship. Zgłoszenia napłynęły z aż 54 krajów, a wszystkie biorące udział w konkursie produkty były oceniane indywidualnie przez niezależną międzynarodową komisję sędziowską, składającą się z 40 ekspertów wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach. Komisja przez trzy dni oceniała rozwiązania zarówno na żywo, jak i w placówkach producentów, stwierdzając ostatecznie, że projekt Esko jest jednym z najlepszych w przemyśle.

Cechami, którymi urządzenie CDI Crystal 5080 XPS przykuło uwagę jurorów, były: nowoczesna konstrukcja, wyjątkowa ergonomia, łatwość użycia oraz innowacyjność, zwłaszcza w odniesieniu do wymagań klientów w dzisiejszym przemyśle fleksograficznym.

Thomas Starczewski, dyrektor zarządzający firmy designship, stwierdza: „Jesteśmy zaszczyceni otrzymaną nagrodą Red Dot Award dla projektu Esko. Jest to wielkie osiągnięcie, które stało się faktem wyłącznie dzięki ścisłej współpracy z zespołem rozwojowym Esko nad projektem rozwiązania Crystal. Cieszymy się, że możemy współdzielić z Esko wyróżnienie nadane przez szanowanych ekspertów w dziedzinie projektowania oraz że dołączyliśmy do uznanego grona poprzednich zwycięzców takich jak HP, Polycom, La Cimbali czy Bosch”.

Thomas Klein, wiceprezes Esko ds. sprzętu, wyjaśnia: „Firma Esko jest od ponad dwóch dekad pionierem w dziedzinie cyfrowego tworzenia płyt fleksograficznych, a branża wyraźnie uznaje nas za rynkowego lidera w dostarczaniu płyt fleksograficznych gwarantujących najwyższą jakość i powtarzalność. W przeszłości przeprojektowaliśmy kilka z naszych produktów. Teraz, opierając się na zdobytym doświadczeniu, rynkowych trendach i głębokim zrozumieniu potrzeb klientów, opracowaliśmy innowacyjny koncept, który upraszcza cały proces cyfrowego tworzenia płyt fleksograficznych. Skupiamy się na usprawnieniu ergonomii i łatwości użytkowania produktu przez operatora, co jest możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji sprzętu oraz programowemu interfejsowi użytkownika. Firma designship pomogła nam poprzez wykorzystanie tego konceptu do stworzenia znakomitej konstrukcji, jaką jest CDI Crystal 5080 XPS”.

Następnie dodaje: „To rozwiązanie definiuje na nowo cały proces tworzenia płyt fleksograficznych. Dotychczasowy, dość skomplikowany i obsługiwany ręcznie proces obejmuje nierzadko nawet sześć różnych etapów procesowych i stwarza ryzyko uszkodzenia płyty lub wprowadzenia nieprawidłowych parametrów podczas przechodzenia między kolejnymi krokami. Poprzez zintegrowanie wielu etapów i zautomatyzowanie procesu tworzenia w znacznym stopniu usprawnione zostały jakość, spójność i łatwość użytkowania. Pozwala to naszym klientom na wydajniejsze zarządzanie procesami tworzenia płyt, co z kolei skutkuje wyższą jakością ostatecznego wydruku”.

Nagroda zostanie wręczona 3 lipca podczas imprezy Red Dot Gala w teatrze Aalto w Essen. W ramach części nagrody rozwiązanie CDI Crystal 5080 XPS firmy Esko będzie wystawiane przez rok w Red Dot Design Museum w Essen.

Opracowano na podstawie informacji firmy Esko

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>